CentrumEduMed Zdrowie Porównanie wody jonizowanej w domu do wody butelkowanej
Porównanie wody jonizowanej w domu do wody butelkowanej
0

Porównanie wody jonizowanej w domu do wody butelkowanej

0

Woda jonizowana cieszy się coraz większą popularnością, a to ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. Dzięki procesowi elektrolizy uzyskujemy wodę alkaliczną o optymalnym dla organizmu człowieka pH. Dzisiaj za sprawą jonizatorów możemy uzyskać taką wodę w warunkach domowych. Wodę jonizowaną znajdziemy też w sklepach. Czym różni się woda jonizowana w domu od butelkowanej?

Świeżość i efektywność

Sekret popularności wody jonizowanej tkwi w jej korzystnym wpływie na funkcjonowanie organizmu. Woda alkaliczna uzyskana na drodze elektrolizy posiada wysoki współczynnik pH oraz niską wartość ORP. Co to oznacza? Tłumaczy to sprzedawca ze sklepu z filtrami do wody Global Water: Wodę jonizowaną wyróżnia wysokie pH, w odróżnieniu od tradycyjnej wody z kranu i wody butelkowanej, nie mówiąc już o innych napojach i wysoko przetworzonej żywności. Te produkty posiadają niskie pH, przez co zakwaszają organizm. Równie ważny jest współczynnik ORP, oznaczający potencjał reakcji redox, czyli utleniania. Niskie, najlepiej ujemne ORP wody nadaje jej silne właściwości antyoksydacyjne. Reasumując, woda alkaliczna posiada odczyn zasadowy i działa jak przeciwutleniacz, co czyni ją skutecznym środkiem w walce z wolnymi rodnikami, a tym samym z chorobami, np. cukrzycą czy otyłością. Woda alkaliczna odżywia organizm, pobudza jego pracę i korzystnie wpływa na stan zdrowia i urodę. Warunkiem takich efektów jest świeżość wody. Dlaczego? Ponieważ po upływie doby traci swoje cenne właściwości. Świeżość wody można przedłużyć przechowując ją w niskiej temperaturze i z dala od światła, co w przypadku wody butelkowanej oferowanej w sklepach jest praktycznie niemożliwe. Transport, magazynowanie, w końcu przechowywanie na półkach sklepowych – wszystko to przyczynia się do pogorszenia jakości napoju, który wodą alkaliczną pozostaje już tylko z nazwy – w rzeczywistości po tak długim czasie od daty produkcji mamy do czynienia ze zwykłą woda mineralną. Jeśli chcemy mieć pewność co do świeżości wody, najlepiej zainwestować w domowy jonizator.

Czystość

Woda butelkowana – jonizowana czy mineralna – narażona jest na zanieczyszczenia. Dlaczego? Ponieważ sprzedawana jest w plastikowych butelkach. Tworzywa sztuczne zawsze produkowane są przy udziale chemikaliów, które w sprzyjających warunkach – np. w wysokiej temperaturze i przy udziale światła – przenikają do wody. Ze względu na łatwość przyswajania szczególnie narażona na to jest właśnie woda jonizowana. Wśród uwalnianych do napoju związków mogą znaleźć się niebezpieczne toksyny, BPA i substancje rakotwórcze. Warto również pamiętać o szkodliwym wpływie plastiku na środowisko naturalne.

Koszt

Porównując wodę jonizowaną w domu z butelkowaną nie sposób pominąć aspektu finansowego. Tu rachunek jest prosty. Kupno wody jonizowanej w butelce to wydatek rzędu 10 złotych za litr. Zakładając, że wypijamy zalecane ponad dwa litry wody dziennie, musimy liczyć się z wysokimi kosztami, zwłaszcza w przypadku wieloosobowej rodziny. Dlatego tez dobry jonizator wody czy filtr jonizujący, który dostaniemy już od 1500 zł, to inwestycja, która szybko się zwróci.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne