CentrumEduMed Dieta Czy warto umówić się na konsultacje dietetyczne?
Czy warto umówić się na konsultacje dietetyczne?
0

Czy warto umówić się na konsultacje dietetyczne?

0

Zdrowa dieta i optymalna aktywność fizyczna – zapewne doskonale znasz te hasła i prawdopodobnie chciałbyś, aby realizowały się też w twoim życiu. Niestety, pod tymi pojęciami nie kryją się żadne prawdy uniwersalne ani zasady, do których wszyscy powinni stosować się w równym stopniu. Właściwy sposób odżywiania i korzystna dla zdrowia aktywność to kwestie bardzo indywidualne i zależą od wielu czynników, wynikających z twojego stanu zdrowia, trybu życia oraz wrodzonych predyspozycji.

W drodze po idealną sylwetkę

Jeżeli czytasz ten tekst, prawdopodobnie nie jesteś do końca zadowolony ze swojej wagi i sylwetki. A może teraz wszystko jest w porządku, ale chciałbyś zawczasu zabezpieczyć się przed ewentualnym przybraniem na wadze? Niezależnie od twojej obecnej kondycji, zawsze warto zastanowić się, w jaki sposób zadbać o ciało, by było nie tylko piękne, ale i zdrowe. Czy popularne diety i ogólnie przyjęte standardy żywienia na to pozwalają? – zastanawiamy się wraz z ekspertem Centrum Medycznego POLMED.

Jesteś wyjątkowy – to nie frazes, to fakt

Każdy człowiek przychodzi na świat z niepowtarzalnym zestawem genów. Twoje odciski palców są nie do podrobienia. Tak samo nikt nie może się pochwalić takim samym jak Ty metabolizmem. Sposób pozyskiwania energii z poszczególnych składników odżywczych, możliwości spalania  nadwyżek kalorycznych i zapotrzebowanie na rozmaite substancje różnią się nie tylko w zależności od uwarunkowań ciała, ale też twojego sposobu bycia, rodzaju wykonywanej pracy, preferencji spędzania wolnego czasu i wielu innych czynników. Czy dieta, którą stosuje twoja koleżanka, będzie tak samo wpływać na ciebie? Oczywiście, że nie.

Konsultacje psychodietetyczne

Żyjemy w epoce kultu ciała, a dążenie do jego piękna, niestety często rozmija się z dbałością o zdrowie. Dlatego wyodrębniają się kolejne specjalizacje medycyny, poświęcone zagadnieniom związanym z odżywianiem i sportem. Psychodietetyk to osoba, która specjalizuje się w doradztwie z zakresu żywienia i odchudzania zgodnego z potrzebami organizmu. Jest to fachowiec, który dba o to, by jego pacjenci cieszyli się idealną sylwetką i jednocześnie – bezpieczeństwem i zdrowiem.

Co daje konsultacja dietetyczna

Decydując się na pomoc dietetyka czy psychodietetyka, pacjent zyskuje profesjonalną opiekę i wsparcie w pielęgnacji swojego ciała. Nie jest pozostawiony sam sobie i nie musi opierać się na intuicji, czy – jeszcze gorzej – na wskazówkach z for internetowych. Dieta i aktywność zalecona przed fachowca opiera się na dokładnym poznaniu pacjenta – wyjaśnia specjalista z Centrum Medycznego POLMED.

Pierwszym etapem jest wywiad, który pozwala zorientować się w potrzebach, mocnych stronach i słabościach. Kolejnym etapem takiej konsultacji jest dokładny pomiar składu ciała i określenie wieku metabolicznego. Dzięki takim szczegółowym badaniom specjalista zyskuje dokładny wgląd w stan twojego zdrowia i kondycji. Dopiero dzięki tak kompleksowemu podejściu możliwe jest ustalenie szczegółowego planu żywieniowego, a także realnych do osiągnięcia w danym czasie, bezpiecznych dla ciebie celów.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne