CentrumEduMed Dieta Czy warto umówić się na konsultacje dietetyczne?
Czy warto umówić się na konsultacje dietetyczne?
0

Czy warto umówić się na konsultacje dietetyczne?

0

Zdrowa dieta i optymalna aktywność fizyczna – zapewne doskonale znasz te hasła i prawdopodobnie chciałbyś, aby realizowały się też w twoim życiu. Niestety, pod tymi pojęciami nie kryją się żadne prawdy uniwersalne ani zasady, do których wszyscy powinni stosować się w równym stopniu. Właściwy sposób odżywiania i korzystna dla zdrowia aktywność to kwestie bardzo indywidualne i zależą od wielu czynników, wynikających z twojego stanu zdrowia, trybu życia oraz wrodzonych predyspozycji.

W drodze po idealną sylwetkę

Jeżeli czytasz ten tekst, prawdopodobnie nie jesteś do końca zadowolony ze swojej wagi i sylwetki. A może teraz wszystko jest w porządku, ale chciałbyś zawczasu zabezpieczyć się przed ewentualnym przybraniem na wadze? Niezależnie od twojej obecnej kondycji, zawsze warto zastanowić się, w jaki sposób zadbać o ciało, by było nie tylko piękne, ale i zdrowe. Czy popularne diety i ogólnie przyjęte standardy żywienia na to pozwalają? – zastanawiamy się wraz z ekspertem Centrum Medycznego POLMED.

Jesteś wyjątkowy – to nie frazes, to fakt

Każdy człowiek przychodzi na świat z niepowtarzalnym zestawem genów. Twoje odciski palców są nie do podrobienia. Tak samo nikt nie może się pochwalić takim samym jak Ty metabolizmem. Sposób pozyskiwania energii z poszczególnych składników odżywczych, możliwości spalania  nadwyżek kalorycznych i zapotrzebowanie na rozmaite substancje różnią się nie tylko w zależności od uwarunkowań ciała, ale też twojego sposobu bycia, rodzaju wykonywanej pracy, preferencji spędzania wolnego czasu i wielu innych czynników. Czy dieta, którą stosuje twoja koleżanka, będzie tak samo wpływać na ciebie? Oczywiście, że nie.

Konsultacje psychodietetyczne

Żyjemy w epoce kultu ciała, a dążenie do jego piękna, niestety często rozmija się z dbałością o zdrowie. Dlatego wyodrębniają się kolejne specjalizacje medycyny, poświęcone zagadnieniom związanym z odżywianiem i sportem. Psychodietetyk to osoba, która specjalizuje się w doradztwie z zakresu żywienia i odchudzania zgodnego z potrzebami organizmu. Jest to fachowiec, który dba o to, by jego pacjenci cieszyli się idealną sylwetką i jednocześnie – bezpieczeństwem i zdrowiem.

Co daje konsultacja dietetyczna

Decydując się na pomoc dietetyka czy psychodietetyka, pacjent zyskuje profesjonalną opiekę i wsparcie w pielęgnacji swojego ciała. Nie jest pozostawiony sam sobie i nie musi opierać się na intuicji, czy – jeszcze gorzej – na wskazówkach z for internetowych. Dieta i aktywność zalecona przed fachowca opiera się na dokładnym poznaniu pacjenta – wyjaśnia specjalista z Centrum Medycznego POLMED.

Pierwszym etapem jest wywiad, który pozwala zorientować się w potrzebach, mocnych stronach i słabościach. Kolejnym etapem takiej konsultacji jest dokładny pomiar składu ciała i określenie wieku metabolicznego. Dzięki takim szczegółowym badaniom specjalista zyskuje dokładny wgląd w stan twojego zdrowia i kondycji. Dopiero dzięki tak kompleksowemu podejściu możliwe jest ustalenie szczegółowego planu żywieniowego, a także realnych do osiągnięcia w danym czasie, bezpiecznych dla ciebie celów.

Czy warto umówić się na konsultacje dietetyczne?
Ocena

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *