CentrumEduMed Dieta Z ziołowej apteczki – jakie zioła na niestrawność?
Z ziołowej apteczki – jakie zioła na niestrawność?

Z ziołowej apteczki – jakie zioła na niestrawność?

1

Uczucie przejedzenia, wzdęcia czy uczucie częstości zdarzają się chyba każdemu. Niektórzy czekają aż samo im przejdzie, inni sięgają od razu po leki, a jeszcze inni próbują sobie radzić przy pomocy babcinych sposobów. To właśnie ci ostatni najczęściej sięgają po zioła. Jeśli chcesz do nich dołączyć, to zobacz jakie zioła warto stosować w przypadku kłopotów z układem trawiennym.

Herbatka miętowa

To chyba najpopularniejsze zioło stosowane w stanach problemów z trawieniem. Napar z mięty pieprzowej przyspiesza przemianę materii, działa rozkurczowo i przynosi ulgę jeśli jesteśmy po ciężkim posiłku i cierpimy z tego powodu.

Rumianek

Równie często w stanach zapalnych układu pokarmowego stosowany jest napar z rumianku. Jego właściwości przeciwskurczowe i przeciwbakteryjne czynią z niego doskonałego sprzymierzeńca w walce z uczuciem ciężkości czy niestrawności. Rumianek pomaga również wtedy, gdy dokuczają nam wzdęcia, czy zgaga.

Dziurawiec

Dobroczynne działanie dziurawca docenią z pewnością osoby mające problemy z wątrobą. Dziurawiec pomaga wyregulować wydzielanie żółci i pomaga leczyć stany zapalne dróg żółciowych. Dowiedziono również jego korzystne działanie na żołądek, dzięki temu, że reguluje wydzielanie soku żołądkowego i ma działanie rozkurczowe.

Kwiat lipy

Wielu osobom kwiat lipy kojarzy się z walką z przeziębieniami. I słusznie, choć nie jest to jedyny moment, w którym można skorzystać z dobroczynnego działania naparu z tej rośliny. Zawarte w kwiatach lipy substancje mają działanie rozkurczowe, dzięki czemu przynoszą ulgę w bólach brzucha. Pomagają również zwiększyć wydzielanie żółci oraz wykazują działanie moczopędne.

Zielona herbata

Zielona herbata jest u nas znana od niedawna, ale w jej ojczyźnie od wieków ceniona jest za cenne właściwości lecznicze. Przyspiesza ona przemianę materii, dzięki czemu ułatwia trawienie i pomaga pozbyć się uczucia ciężkości po zbyt obfitym lub ciężkostrawnym posiłku.

A jakie zioła pomagają przeciwdziałać problemom trawiennym?

Oprócz ziół, które można stosować w sytuacji, gdy dopadnie nas niestrawność, są również zioła, które mają przeciwdziałać problemom trawiennym. Należy do nich siemię lniane, które warto stosować osłonowo. Wywar z jego nasion ma śluzowatą konsystencję, która wyściela ścianki żołądka i zapobiega problemom trawiennym.

Mamy nadzieję, że nasza ściąga z wykazem ziół na trawienie pomoże Ci wybrać te, które zastosujesz, gdy dopadną Cię problemy trawienne. Życzymy jednak, byś nie musiał z niej korzystać zbyt często.

Artykuł napisany pod opieką specjalistów z http://www.amol.pl/

4.5/5 - (2 votes)
Reklama ubrania medyczne