CentrumEduMed Medycyna 5 najlepszych zabiegów anti-aging
5 najlepszych zabiegów anti-aging
0

5 najlepszych zabiegów anti-aging

0

Walka z oznakami starzenia nie obejdzie się bez nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Gabinety medycyny estetycznej oferują bardzo wiele propozycji przez co nie każdy wie, na jaką metodę odmładzania się zdecydować. Dlatego też poniżej przedstawiamy 5 niechirurgicznych zabiegów anti-aging cieszących się największym uznaniem wśród pacjentów oraz polecanych przez kosmetologów.

  1. Fotoodmładzanie laserem frakcyjnym

Ten zabieg zasadza się na mikrouszkadzaniu skóry wiązkami światła, które, docierając do głębszych warstw, uszkadzają część komórek (kolumnowe odcinki skóry). Tym samym uruchamiane są naturalne procesy mające na celu odbudowę naruszonej struktury. I to właśnie te procesy odpowiedzialne są za poprawę wyglądu skóry. Jej przebudowa wiąże się z produkcją kolagenu i elastyny – substancje te poprawiają napięcie i sprężystość skóry, co daje efekt liftingu. Wielkim plusem tego zabiegu jest szybka regeneracja – wiązki lasera uszkadzają jedynie wybrane partie skóry, a także działają głęboko pod wierzchnimi warstwami, nie wpływając na wygląd naskórka.

  1. Termolifting

Ten rodzaj liftingu bez skalpela wykorzystuje impulsy emitowane przez fale radiowe docierające do warstw skóry właściwej. Energia cieplna powoduje podgrzanie i obkurczanie włókien kolagenowych, dzięki czemu wzmacniają się one. W efekcie skóra zyskuje jędrność, podniesiony jest owal twarzy, policzki i brwi. Wygładzają się również bruzdy i zmarszczki.

  1. Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry – nakłuwaniu skóry maleńkimi igiełkami umieszczonymi na rollerze. Taki rodzaj stymulowania skóry pobudza jej odbudowę, regenerację i odmłodzenie. Mikrourazy i mikroukrwienia powstające przez nakłucia powodują aktywację czynników wzrostu, tworzenie nowego kolagenu, stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Prócz pobudzenia naturalnych procesów sprzyjających liftingowi skóry, mezoterapia ułatwia również podawanie na skórę substancji aktywnych. Preparaty szybciej wnikają przez wytworzone mikrokanaliki. Efektem zabiegu jest napięta, jędrna skóra oraz wygładzenie drobnych zmarszczek.

  1. Kriomezolifting

Ten innowacyjny zabieg łączy terapię zimnem, preparat aktywny oraz działanie fal radiowych. Niska temperatura przede wszystkim pobudza krążenie, dzięki czemu skóra jest dotleniona i odżywiona, poprawia się jej koloryt i ogólny wygląd. Z kolei stosowany w tej terapii preparat bazuje na pochodnej witaminy C, która syntezuje kolagen, pomaga usunąć przebarwienia i zaczerwienienia. Skóra zostaje wygładzona i ujędrniona dzięki działaniu fal radiowych, które, podgrzewając tkankę, uruchamiają naturalne procesy odbudowujące.

  1. Hydrafacial

Hydrafacial określa się również jako mikrodermabrazję wodną. Jest to zabieg bezinwazyjny i dający natychmiastowe efekty, dzięki czemu zalicza się go do kuracji bankietowych. Hydropeeling to usunięcie martwego naskórka przy jednoczesnym podawaniu substancji aktywnych pod wysokim ciśnieniem. Takie podawanie preparatu umożliwia głębokie działanie – usunięcie nie tylko drobnych zmarszczek, lecz także bruzd i zwiotczeń.

5/5 - (3 votes)
Reklama ubrania medyczne