CentrumEduMed Medycyna Bezpieczny poród – dlaczego warto wybrać prywatną klinikę?
Bezpieczny poród – dlaczego warto wybrać prywatną klinikę?
0

Bezpieczny poród – dlaczego warto wybrać prywatną klinikę?

0

Poród to jedno z najbardziej wyjątkowych doświadczeń w życiu kobiety. Wydarzenie to wiąże się z wielką radością, ale i niepokojem wynikającym głównie z dużej niepewności, bowiem każdy poród jest inny i nigdy do końca nie można przewidzieć jego przebiegu. Pewne jest natomiast, że w tym szczególnym czasie każda z przyszłych mam chce mieć zapewnioną jak najlepszą opiekę, gwarantującą bezpieczeństwo jej i przede wszystkim dziecku. W związku z tym, mimo kosztów, coraz więcej rodzących decyduje się na poród w prywatnych klinikach. Czy słusznie?

Wykwalifikowany personel

Podobnie jak w każdym szpitalu także i w prywatnych klinikach kobiety mają zapewnioną całodobową opiekę ze strony doświadczonych położnych i lekarzy. Niewątpliwą zaletą jest obecność o wiele mniejszej liczby pacjentek, co przekłada się na większe skupienie personelu na poszczególnych pacjentkach. W zależności od życzenia matki, opieka nad maleństwem w pierwszej dobie jego życia może być sprawowana samodzielnie lub przy udziale położnych. Z drugiej opcji korzysta wiele pań, zwłaszcza po cesarskim cięciu czy wielogodzinnym porodzie. Jest to doskonały czas na odpoczynek i regenerację. Dodatkowo większość prywatnych klinik zapewnia pomoc doradcy laktacyjnego oraz lekarzy różnych specjalności, np. neonatologów, których konsultacja może być potrzebna.

Komfort i intymność

Tym, co szczególnie zachęca przyszłe mamy do porodu w prywatnych klinikach są ponadto komfortowe warunki pobytu. Własny pokój z łazienką oraz wszelkimi udogodnieniami to wysoki standard, na który niestety nie wszystkie placówki państwowe są w stanie sobie pozwolić.

Z uwagi na oddzielne sale jedynymi osobami odwiedzającymi położnice są osoby z ich najbliższego otoczenia, co jest szczególnie ważne dla pań ceniących sobie intymność po porodzie.

Coraz więcej prywatnych placówek dysponuje także specjalistycznymi oddziałami intensywnej opieki (http://www.porod.damian.pl/) oraz sprzętem ratującym życie noworodków lub współpracuje z ośrodkami, do których w razie komplikacji natychmiastowo przewozi się najmłodszych pacjentów, stąd gwarancja pełnego bezpieczeństwa.

Podsumowując…

Wybór miejsca porodu powinien być całkowicie uzależniony od pacjentki i jej potrzeb. Prywatne kliniki stanowią doskonałą alternatywę dla wszystkich rodzących, które poza fachową opieką personelu medycznego cenią sobie intymność i komfortowe warunki pobytu w szpitalu, z zachowaniem pełnej gwarancji bezpieczeństwa dla niej i nowonarodzonego dziecka.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne