CentrumEduMed Medycyna Chirurgia ręki
Chirurgia ręki
0

Chirurgia ręki

0

Jedną z gałęzi chirurgii jest chirurgia ręki. Jest to taka dziedzina medycyny, która koncentruje się na różnego rodzaju zabiegach w obrębie dłoni. Zachęcamy do lektury artykułu i zapoznania się bliżej z tematem.

Czym jest chirurgia ręki?

Chirurgia ręki jest osobną dziedziną chirurgii. Jednakże czerpie ona doświadczenie również z innych dziedzin chirurgii, wśród których można wymienić między innymi chirurgię ogólną, naczyniową, plastyczną, a także mikrochirurgię, traumatologię oraz ortopedię. Tak odrębna dziedzina jak chirurgia ręki powstała głównie z powodu skomplikowanej anatomicznie budowy ręki, która w znaczący sposób odbiera od innych dziedzin chirurgii. Z całą pewnością można stwierdzić, że ręka ma szczególne funkcje, a w związku z tym również wiele jest jednostek chorobowych, które mogą jej dosięgnąć.

Schorzenia leczone dzięki chirurgii ręki

Chirurgia ręki zajmuje się szeroko pojętą diagnostyką oraz leczeniem różnego rodzaju schorzeń w obrębie rąk. Wśród nich można wymienić różnego rodzaju urazy takie jak złamania i zwichnięcia ręki czy też uszkodzenia ścięgien, naczyń i nerwów oraz leczenie powikłań pourazowych takich jak stawy rzekome kości, przykurcze palców i wtórne deformacje, pourazowe lub pooparzeniowe blizny skóry, zaburzenia działania ścięgien prostowników oraz zginaczy. Chirurg ręki zajmuje się także leczeniem różnego rodzaju schorzeń tkanki łącznej, wśród których można wymienić zapalenia ścięgien, przykurcz Dupuytrena, zespół DeQuarvaina, a także gangliony oraz tak zwany łokieć tenisisty. Ta dziedzina chirurgii zajmuje się również leczeniem uciskowych zespołów nerwów oraz powikłań, które występują po uszkodzeniach nerwów obwodowych oraz splotu na ramieniu.

Zabiegi wykonywane w ramach chirurgii ręki

Zabiegi, które wykonuje się w ramach specjalizacji, jaką jest chirurgia ręki, są leczeniem wcześniej wymienionych chorób. Wykonywane są one głównie w dużych i wyspecjalizowanych w tym kierunku klinikach. Wśród takich klinik można wymienić polecaną przez nas klinikę Handproject Clinic. Wszystkie informacje można sprawdzić na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem https://handproject.pl. Klinika specjalizuje się w szczególności w leczeniu mikrochirurgicznym, które aktualnie się uznaje za najbardziej efektywny rodzaj leczenia. Zachęcamy do kontaktu i umówienia wizyty w celu pierwszej konsultacji ze specjalistą.

5/5 - (2 votes)
Reklama ubrania medyczne