CentrumEduMed Medycyna Fototerapia – poznaj wszechstronne działanie światła
Fototerapia – poznaj wszechstronne działanie światła

Fototerapia – poznaj wszechstronne działanie światła

0

Fototerapia to rewolucyjny zabieg, na który chętnie decydują się pacjentki klinik medycyny estetycznej, zwłaszcza te mające problem z przebarwieniami, rumieniem, wypryskami, bliznami lub cierpiące z powodu trudno gojących się ran i odleżyn.

 Zabiegi fototerapii są dostępne również w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Mają pozytywny wpływ nie tylko wygląd oraz zdrowie, ale i samopoczucie osób walczących z różnymi niedoskonałościami i schorzeniami skórnymi. Co warto wiedzieć o leczeniu światłem, zanim odwiedzimy gabinet lekarski?

Terapia światłem LED i fototerapia Dye VL  – w czym mogą Ci pomóc?

Fototerapia TriWings jest niezwykłym osiągnięciem w medycynie estetycznej i nie tylko. Metoda wykorzystująca różnokolorowe diody LED cechuje się:

  • wszechstronnym zastosowaniem,
  • bezbolesnością,
  • niespotykaną dotąd efektywnością,
  • bardzo krótkim czasem zabiegów,
  • wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Warto wspomnieć o kluczowych zaletach fototerapii LED. Ten innowacyjny sposób leczenia światłem m.in.: przyspiesza procesy gojenia i regeneracji tkanek, działa przeciwstarzeniowo, usuwa rozstępy, poprawia wygląd blizn, ujędrnia i odmładza skórę. To obecnie najsilniejszy system leczenia fotomodulacją LED, którego światło przenika w głąb skóry nawet do  8-10 mm. Warto podkreślić, że lampy LED nie rozgrzewają skóry, dzięki czemu zabiegi nie powodują dyskomfortu ani bólu u pacjentów.

Natomiast z możliwości, jakie oferują lampy ledowe, nie mogą skorzystać osoby, które cierpią na aktywne choroby nowotworowe skóry w obrębie obszaru zabiegowego, epilepsję oraz klaustrofobię. Jak widać, przeciwwskazań do fototerapii LED jest naprawdę niewiele.

Z kolei fototerapia laserem Alma Harmony Dye VL działa termicznie na komórki, koncentrując światło w węższym zakresie (od 500 do 600 nm). System chłodzenia redukuje, ewentualne nieprzyjemne odczucia i zwiększa komfort zabiegu. Ta rewolucyjna, zaawansowana technologia doskonale sprawdza się do usuwania przebarwień, łagodnych zmian naczyniowych, trądziku różowatego, rumienia, naczyniaków płaskich, dając rezultaty laserów barwnikowych. Co istotne, efektywność działania lasera Harmony Dye VL została udowodniona klinicznie!

Przeciwwskazanie do tego zabiegu stanowią przede wszystkim ciąża, epilepsja, świeża opalenizna pacjenta, niewyrównana cukrzyca, bielactwo, zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków światłouczulających.

W przypadku obu metod – leczenie poprzedza konsultacja lekarska, podczas której specjalista przeprowadza wywiad, ocenia stan zdrowia pacjenta oraz decyduje o jego kwalifikacji, bądź nie do zabiegu, a także informuje o przebiegu procedury, ewentualnych skutkach ubocznych oraz zaleceniach pozabiegowych, do których powinien się zastosować.

Fototerapia – kogo zachwycą efekty tego bezpiecznego zabiegu?

Z fototerapii laserem Harmony Dye VL lub aparatem TriWings powinny skorzystać osoby, które zauważyły u siebie oznaki starzenia w postaci wiotkości skóry, plam starczych, chcą zniwelować wypryski i blizny lub przyspieszyć gojenie się ran po różnych, inwazyjnych zabiegach medycznych.  Sesje wykorzystujące światło, mogą też wspomóc pacjentów będących w trakcie leczenia trychologicznego, hamując nadmierne wypadanie włosów oraz zapobiegając łysieniu.

Podsumowując, fototerapia to nieinwazyjna procedura, która nie powoduje bólu, urazów cieplnych, jednocześnie dając wymierne rezultaty. Szerokie spektrum zastosowania sprawia, że z dobroczynnego działania światła mogą skorzystać osoby w różnym wieku i z różnymi problemami natury kosmetycznej, bądź zdrowotnej.

Jeśli od dłuższego czasu rozważasz skorzystanie z terapii światłem LED lub fototerapii z użyciem zaawansowanego lasera Harmony Dye VL, ale chcesz poznać więcej faktów na temat tych zabiegów, odwiedź koniecznie stronę internetową: https://bienkowscyclinic.pl/ 

5/5 - (1 vote)
Reklama ubrania medyczne