CentrumEduMed Medycyna Implanty Nobel Biocare – najwyższa jakość w trosce o zdrowie pacjenta
Implanty Nobel Biocare – najwyższa jakość w trosce o zdrowie pacjenta
0

Implanty Nobel Biocare – najwyższa jakość w trosce o zdrowie pacjenta

0

Braki zębowe mogą wpływać zarówno na samopoczucie, jak i zdrowie człowieka. Stomatolodzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i oferują im coraz nowsze, mniej inwazyjne i skuteczne metody uzupełniania ubytków w uzębieniu. Pacjenci mają do wyboru chociażby szereg implantów, które po umieszczeniu stanowią naturalny element zgryzu. Jaki implant będzie odpowiedni? Czym kierować się przy wyborze implantu? Odpowiedzi jest wiele, tak jak wiele jest czynników, które wpływają na wybór implantów. Najlepiej jednak pokierować się ich jakością i estetyką , a przede wszystkim rekomendacją specjalistów.

Najlepsze z najlepszych – implanty Nobel Biocare

Pacjenci coraz częściej decydują się na system implantów Nobel Biocare. Jego niezawodność oraz dożywotnia gwarancja stawiają te implanty w czołówce produktów klasy premium. Początki tego systemu sięgają lat 60. ubiegłego stulecia, kiedy to szwedzki naukowiec – wynalazca tytanowego implantu – przeprowadził jego pierwsze wszczepienie. Co ciekawe, osadzony implant służy swojemu właścicielowi do dziś. System Nobel Biocare podlega nieustannym udoskonaleniom – to jego wielka przewaga nad innymi metodami. Można go stosować do prawie każdego typu kości. Implanty Nobel Biocare umożliwiają pacjentom normalne funkcjonowanie. Odzyskanie utraconego zęba odbywa się również bez spiłowywania przyległych, zdrowych zębów. Odbudowa możliwa jest nie tylko w zakresie jednego ubytku, ale także w obrębie kilku zębów lub bezzębia. Tylko w przypadku osób poniżej 16 roku życia niemożliwe jest wszczepienie implantu, ponieważ ich szczęki nie są w pełni rozwinięte.

Proces implementacji

Cały proces wszczepiania implantu Nobel Biocare opiera się na kilku etapach, wśród których pojawia się część chirurgiczna i protetyczna. Pierwszy etap to umieszczenie wszczepów w kości szczękowej pacjenta. Wszczepy to przypominające śrubki elementy. Operacja techniczna trwa od 2 do około 3 godzin – u pacjenta stosowane jest miejscowe znieczulenie. Drugi etap obejmuje okres gojenia – ostointegrację . Wszczepy muszą się przyjąć w szczęce. Na efekt zagojenia należy poczekać od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie przychodzi moment na etap trzeci, którym jest przytwierdzenie  wsporników.

Polega to na tym, że do zagnieżdżonych w kości szczękowej wszczepów przymocowuje się łączniki tzw. wsporniki, które przechodzą przez dziąsła.

Do nich przytwierdzany jest most. Ostatni etap to etap protetyczny – pobiera się wycisk jamy ustnej i pracuje nad nim przez kilka kolejnych wizyt. Zwykle po kilku tygodniach pacjent może czuć się już swobodnie ze stałymi zębami wstawionymi w miejsce ubytków.

Implanty Nobel Biocare w rękach profesjonalistów

Należy pamiętać, że taki zabieg wymaga odpowiednich kwalifikacji ze strony specjalisty protetyka lub lekarza stomatologa. Warto skorzystać z usług doświadczonego gabinetu stomatologicznego, ponieważ implanty są inwestycją na wiele lat.

Zaufana metoda zastępowania zębów

Dzięki temu, że materiał, z którego wykonywane są implanty jest biokompatybilny – są one dobrze tolerowane przez organizm – implant działa jak korzeń własnego zęba. Dodatkowo system Nobel Biocare pozwala na zachowanie naturalnej kości i stymuluje tkankę kostną. Nie zniekształca mowy pacjenta i gwarantuje piękny uśmiech. Uzupełnienie ubytków sprawia, że znikają trudności w rozgryzaniu pokarmów – poprawia się praca układu trawiennego. Wszystkie sąsiadujące z implantami zęby pozostają zdrowe i nienaruszone, ponieważ szlifowanie zębów nie jest konieczne, jak ma to miejsce w przypadku zakładania tradycyjnych mostów. Implanty Nobel Biocare to nowa jakość życia dla pacjentów z obniżoną samooceną i zdrowe środowisko jamy ustnej.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne