CentrumEduMed Medycyna Monitoring floty wsparciem dla służby zdrowia! 3 powody, dla których urządzenie monitorujące powinno znaleźć się w każdej karetce
Monitoring floty wsparciem dla służby zdrowia! 3 powody, dla których urządzenie monitorujące powinno znaleźć się w każdej karetce
0

Monitoring floty wsparciem dla służby zdrowia! 3 powody, dla których urządzenie monitorujące powinno znaleźć się w każdej karetce

0

Nowoczesne technologie monitoringu pojazdów dają korzyści w postaci oszczędności oraz optymalizacji procesów dla wielu firm transportowych i przewoźniczych. Warto jednak pamiętać, że swoje zastosowanie znajdują również w szczególnym przypadku, jakim jest ratownictwo medyczne. Główne cele stosowania monitoringu floty w karetkach są zatem inne niż w przypadku wcześniej wspomnianych firm. Chodzi bowiem o zdrowie, a nawet życie człowieka.

 

W dzisiejszym artykule przedstawiamy trzy powody, dla których monitoring floty jest ogromnym wsparciem dla służby zdrowia.

Szybsze reagowanie i bezpieczeństwo

 

W przypadku zagrożenia życia, każda minuta, a nawet sekunda ma znaczenie. Monitoring floty pozwala dyspozytorom na szybsze zarządzanie karetkami oraz wyznaczenie do wezwania tej, która znajduje się w najodpowiedniejszej lokalizacji względem wezwania. Dzięki rozwiązaniu WEBFLEET kierowca karetki dostaje informacje o najlepszych trasach biorąc pod uwagę utrudnienia lub przeszkody na drogach.

 

Kolejną korzyścią, jaką daje monitoring floty to dostęp do cennych informacji dotyczących stanu technicznego pojazdu. Biorąc pod uwagę specyfikę ratownictwa medycznego karetki narażone są na różnego rodzaju usterki o wiele bardziej niż inne pojazdy na drodze. Kierowca oraz dyspozytor w czasie rzeczywistym otrzymują powiadomienia o różnego rodzaju awariach, co pozwala na szybką reakcję oraz zaplanowanie przeglądu w najbardziej odpowiednim momencie minimalizującym przestoje.

Stabilność i niezawodność

 

Nowoczesne systemy monitoringu floty cechują się wysoką skutecznością. Nieprzerwane działanie oprogramowania to konieczność w przypadku ratownictwa medycznego. Rozwiązanie WEBFLEET to maksymalnie zoptymalizowany system zapewniający płynne i niezawodne działanie. Ponadto cechuje się prostym oraz przyjaznym interfejsem, dzięki czemu wszystkie funkcje są łatwo dostępne, a korzystanie z niego niezwykle intuicyjne.

 

Monitoring floty pozwala na swobodną komunikację i wymianę informacji pomiędzy kierowcami karetek oraz dyspozytorami, co ma ogromne znaczenie dla prawidłowego wykonywania obowiązków ratownika medycznego.

Poprawa efektywności

 

Stosowanie monitoringu floty w służbie zdrowia wpływa na poprawę funkcjonowania ratownictwa medycznego. Platforma WEBFLEET daje dostęp do najważniejszych informacji, dzięki którym można analizować oraz zwiększyć efektywność pracy kierowców karetek oraz polepszyć współpracę pomiędzy nimi a dyspozytorami. W raportach uwzględniane są godziny wyjazdu karetek oraz dojazdu na miejsce wezwania. Ponadto monitoring floty zezwala na kontrolę godzin pracy kierowców określonymi przepisami prawnymi.

 

Wszystkie informacje dostarczane przez platformę WEBFLEET mogą zostać wykorzystane do sporządzenia szczegółowych raportów. Pozwalają one na dogłębną analizę skuteczności działań pogotowia ratunkowego, a tym samym usprawnianie jej funkcjonowania przy wykorzystaniu tych danych.

Podsumowanie

 

Monitoring floty to narzędzie umożliwiające dyspozytorom na lepsze zarządzanie dostępnymi karetkami. Pozwala również na bieżące monitorowanie lokalizacji pojazdu za pomocą GPS, dzięki czemu dyspozytor może ewentualnie zaproponować alternatywną trasę. Z kolei niezawodna łączność zapewnia bezpieczeństwo zarówno kierowcy, pacjentowi, jak i ratownikom medycznym znajdującym się w karetce. Warto również wspomnieć o tym, że istnieje możliwość integracji rozwiązania WEBFLEET z istniejącymi systemami np. biurowymi. Jeżeli natomiast dane oprogramowanie nie znajduje się w bazie integracji specjaliści udzielają pomocy w tej kwestii.

Źródło: Zarządzanie flotą

5/5 - (3 votes)
Reklama ubrania medyczne