CentrumEduMed Medycyna Co powinno znaleźć się w każdej domowej apteczce?
Co powinno znaleźć się w każdej domowej apteczce?
2

Co powinno znaleźć się w każdej domowej apteczce?

2

W każdym domu znajdują się różnego typu leki pierwszej potrzeby, które stosujemy w przypadku drobnych wypadków lub dolegliwości, które nie wymagają konsultacji lekarskiej. Często w takich sytuacjach ważna jest szybkość działania, która pozwala jak najszybciej przeciwdziałać napotkanym problemom. Żeby to jednak było możliwe musimy mieć dobrze zaopatrzoną domową apteczkę. Jakie leki i środki opatrunkowe powinny się w niej znajdować?

Leki dostępne bez recepty OTC

Pierwszym ważnym elementem składowym każdej domowej apteczki powinny być dobrze dobrane leki, które będziemy stosowali w przypadku nagłych bólów głowy, rozstrojów żołądka, przeziębienia, kaszlu i innych typowych dolegliwości, z którymi raczej nie zgłaszamy się do lekarza. Nie warto jednak kupować wszystkich dostępnych w aptekach leków, tylko trzeba je rozsądnie dobrać do własnych potrzeb.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, farmaceuta z Apteki internetowej i stacjonarnej Pod Różami w Raciborzu: Kompletując swoją domową apteczkę oczywiście musimy pamiętać o tym, żeby nie przesadzić. Środki farmaceutyczne mają bowiem określony termin przydatności do spożycia i kupując lekarstwa „na później” musimy brać to pod uwagę. Każdy pacjent ma bowiem inne potrzeby, jednego często boli głowa, inny miewa problemy z biegunką czy z zaparciami – to co znajdzie się w naszej domowej apteczce powinno być dostosowane do potrzeb domowników. Kupowanie lekarstw, które najprawdopodobniej nigdy nie zostaną przez nikogo użyte, mija się z celem.

Środki do opatrywania ran

Drugim bardzo ważnym elementem składowym każdej domowej apteczki powinny być środki do opatrywania ran. Do tej grupy produktów medycznych zaliczamy m.in. gazę i watę opatrunkową, bandaże, plastry, jednorazowe rękawiczki oraz płyny służące do odkażania i zabezpieczania rany, czyli przede wszystkim woda utleniona oraz jodyna. Jest to bardzo ważny element domowej apteczki, ponieważ wypadki, w których dochodzi do skaleczeń czy zadrapań są bardzo częste i mogą się zdarzyć każdemu. A jeżeli już do takiego zdarzenia dojdzie bardzo ważne jest jak najszybsze opatrzenie powstałej rany.

Inne elementy domowej apteczki

W domowej apteczce nie powinno także zabraknąć np. termometru, dzięki któremu w każdej chwili będziemy mogli sprawdzić, czy nie mamy gorączki. Warto także posiadać termofor i ciśnieniomierz. Są to podstawowe akcesoria medyczne, które z pewnością będą się przydawały każdemu domownikowi.

5/5 - (3 votes)
Reklama ubrania medyczne