CentrumEduMed Medycyna Szpitalne panele nadłóżkowe – charakterystyka
Szpitalne panele nadłóżkowe – charakterystyka
0

Szpitalne panele nadłóżkowe – charakterystyka

0

Szpitalne panele nadłóżkowe to panele medyczne, których celem jest zwiększenie komfortu obsługi pacjenta. Posiadają część elektryczno-oświetleniową, a także punkty poboru gazów medycznych. Tego typu panele montuje się w obiektach służby zdrowia, a przede wszystkim w salach chorych i salach zabiegowych. Przedstawiamy charakterystykę paneli nadłóżkowych.

Jak stosuje się szpitalne panele nadłóżkowe?

Montowane w szpitalnych salach chorych panele nadłóżkowe posiadają liczne zalety. Są wyjątkowo przydatne zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego. Panele nadłóżkowe montowane są na ścianie nad łóżkiem pacjenta. W przypadku, gdy brak jest takiej możliwości np. okno panele mogą być podwieszone pod sufitem.   Tego typu panele składają się z części elektryczno-oświetleniowej, a także z punktów poboru gazów medycznych. Panele mogą posiadać różne rodzaje oświetlenia, gniazdka elektryczne, gniazda wyrównania potencjałów a także porty USB, które mogą służyć np. do ładowania telefonów komórkowych. W znaczącym stopniu poprawiają komfort pacjentów, a jednocześnie ułatwiają personelowi medycznemu pracę.

-Zadaniem paneli medycznych jest zgromadzenie w jednym miejscu zasilania w gazy medyczne i w energię elektryczną. Panele wykorzystuje się do bezpiecznego podawania pacjentom gazów medycznych z centralnego zasilania gazami medycznymi. Urządzenia te mogą posiadać elementy wspomagające takie jak szyny medyczne, półki itp.. Zastosowanie tego typu paneli umożliwia ergonomiczne rozmieszczenie niezbędnej aparatury wokół łóżka pacjenta. Pozwala też na instalację systemu przywołania pielęgniarki – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę INMED-Karczewscy.

Funkcje szpitalnych paneli nadłóżkowych

Panele nadłóżkowe pełnią liczne funkcje, które czynią je wyjątkowo użytecznymi w szpitalnych salach chorych i salach zabiegowych. Wśród ich zadań wymienić należy:

  • podawanie gazów medycznych,
  • oświetlenie nocne,
  • oświetlenie miejscowe łóżka i ogólne sali,
  • manipulator ręczny do sterowania oświetleniem i wezwania pielęgniarki,
  • dostęp do sieci teleinformatycznej i telefonicznej,
  • zapewnienie podłączenia każdego rodzaju systemy przywoławczego,
  • gniazda wyrównywania potencjałów dla przyłączanej aparatury medycznej

Panele nadłóżkowe to produkt medyczny, dlatego podczas ich kupowania koniecznie trzeba sprawdzić, czy oferowane przez sprzedawcę produkty są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Medycznych i posiadają deklaracje zgodności z dyrektywą Europejską 93/42/EEC oraz mają certyfikat CE.

Konfiguracja

Zamawiając Panele nadłóżkowe u producenta można je dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb pacjenta oraz dostosowywać względem typu i rozmiaru sal szpitalnych. Panele mogą być wykonane z aluminium anodowanego, aluminium malowanego na dowolny kolor z palety RAL lub z Corianu. Ilość i rodzaj wyposażenia w panelach ustalana jest indywidualnie za każdym razem z zamawiającym.

5/5 - (5 votes)
Reklama ubrania medyczne