CentrumEduMed Medycyna Wszystko o kobiecym orgazmie, o co boisz się zapytać
Wszystko o kobiecym orgazmie, o co boisz się zapytać
0

Wszystko o kobiecym orgazmie, o co boisz się zapytać

0

Na pewno nie raz słyszeliście o orgazmie pochwowym i łechtaczkowym. Okazuje się jednak, że rodzajów szczytowania u kobiet jest znacznie więcej. Oto najpopularniejsze z nich:

Łechtaczkowy

Jest to najczęściej występujący rodzaj orgazmu. Kobieta osiąga go poprzez stymulację łechtaczki. Może mieć on miejsce podczas seksu oralnego, pieszczot partnera, masturbacji. Do orgazmu łechtaczkowego może również dojść w trakcie tradycyjnego stosunku, dzięki stymulacji kobiety za pomocą nakładki wibracyjnej.

Pochwowy

Najbardziej oczywisty, jednak nie tak częsty jak łechtaczkowy. Dochodzi do niego podczas stosunku lub stymulacji gadżetami erotycznymi. Okazuje się, że wiele kobiet ma problem z jego osiągnięciem

Punktu G

następuje poprzez stymulację legendarnego punktu G. A czym jest punkt G? To punkt nerwowy, który ma znajdować się na przedniej ścianie pochwy około 5 centymetrów od jej wejścia. Jego wielkość szacuje się na 1,5 x 2 cm. Orgazm tego typu należy do bardzo intensywnych.

Punktu C

Jest to mniej znany punkt od G. Jego nazwa wzięła się od pierwszej litery miejsca, stymulacji którego jest skutkiem – cewki moczowej. Należy pamiętać o delikatności podczas tej czynności, ponieważ przyjemność łatwo może zamienić się w poczucie dyskomfortu.

Strefowy

Ten rodzaj orgazmu ma miejsce podczas długotrwałego pieszczenia strefy erogennej kobiety. Do najbardziej popularnych stref erogennych występujących u płci pięknej, zalicza się:

  • Piersi
  • Usta
  • Szyję i kark
  • Wnętrze ud
  • Dolna część brzucha
  • Stopy
  • Uszy
  • Okolice intymne

Sutkowy

Orgazm sutkowy jest rodzajem orgazmu strefowego. Dochodzi do niego za sprawą pieszczot piersi i sutków. Zwykle wymaga on długiego czasu, a także zmiany nasilenia i intensywności.

Analny

Jak łatwo się domyślić, orgazm analny występuje na skutek stymulacji odbytu. Może do niego dojść podczas stosunku tego rodzaju lub pieszczot z użyciem gadżetów erotycznych. Warto wiedzieć, że nie każdy lubi taki rodzaj kontaktów seksualnych, dlatego przed przystąpieniem do nich należy przeprowadzić z partnerem rozmowę na temat jego upodobań w tych kwestiach.

Wielokrotny

Aż 1/3 kobiet doświadczyła tego rodzaju orgazmu. Polega on na następującym po sobie, kilkukrotnym szczytowaniu w krótkim odstępie czasu. Może dojść nawet do dziesięciokrotnego orgazmu.

Wieloogniskowy

Jest to rodzaj orgazmu, który występuje podczas pieszczenia dwóch miejsc lub stref erogennych jednocześnie, np. szyi i łechtaczki. Jest on bardzo intensywny.

Brak orgazmu – co robić?

Brak orgazmu nie jest rzadkim problemem. Spędza on sen z powiek wielu parom. Niezależnie od tego, do jakiego rodzaju orgazmu chcemy doprowadzić, należy pamiętać o dwóch zasadach: cierpliwości i wzajemnym porozumieniu. Nie bez powodu mówi się, że najlepsi kochankowie to tacy, którzy ze sobą rozmawiają. Poznanie ciała drugiej osoby wymaga czasu i wsłuchania się w potrzeby jej ciała. Jeśli żadne sposoby nie działają, warto wspomóc naturę, używając prezerwatyw zwiększających doznania lub gadżetów erotycznych. Jeżeli kobieta potrzebuje więcej czasu, aby szczytować, idealnym rozwiązaniem będzie użycie prezerwatywy przedłużającej stosunek.

Inspiracja: eCondom.pl – sklep z prezerwatywami online

5/5 - (1 vote)
Reklama ubrania medyczne