CentrumEduMed Medycyna Jak zachować atrakcyjny wygląd mimo upływu czasu?
Jak zachować atrakcyjny wygląd mimo upływu czasu?
1

Jak zachować atrakcyjny wygląd mimo upływu czasu?

1

To, że atrakcyjnym łatwiej się żyję, nie ma wątpliwości. Łatwiej o pracę, o randkę, o załatwienie sprawy w urzędzie. Jednak uroda przemija. Przemija młodość ale niekoniecznie atrakcyjność. Jest pewien sposób, by ją zachować jak najdłużej, mimo upływającego czasu.

Pierwsze wrażenie to kilka sekund, podczas których oceniamy człowieka i ta krótka chwila bardzo często przesądza o dalszych relacjach. Oczywiście, jeśli coś pójdzie nie tak a przed nami dłuższa perspektywa kontaktów np. podjęcie pracy w nowym miejscu, jesteśmy w stanie pokazać się od lepszej strony. Gorzej jeśli sytuacja dotyczy tak krótkich interakcji, jak wizyta w urzędzie, zakupy w sklepie czy rozmowa o pracę. Kiedy po raz pierwszy patrzymy na nową osobę, zwracamy uwagę przede wszystkim na twarz, a zwłaszcza na to czy owa osoba się uśmiecha. Odbieramy ją wtedy zdecydowanie pozytywnie. Osoba taka jawi się nam, jako sympatyczna.

A teraz wyobraźmy sobie kogoś o szerokim uśmiechu, ale coś psuje ten widok – krzywe zęby, z przebarwieniami, z kamieniem nazębnym lub co gorsze, z wyraźnymi ubytkami. Cały czar pryska. I co wtedy myślimy? – kiedy ten ktoś ostatnio odwiedził gabinet stomatologiczny? W im gorszym stanie jest takie uzębienie, tym większej pomocy specjalistycznej ono potrzebuje, najlepiej w specjalnej klinice stomatologicznej.

O wiele łatwiej byłoby dbać o zęby od początku i cieszyć się atrakcyjnym wyglądem przez cały czas. Upływ czasu nie będzie straszny dla naszego uśmiechu i naszej atrakcyjności, gdy regularnie odwiedzamy gabinet dentystyczny. Oczywiście, niektóre problemy z zębami wymagają większej troski. Nie każdy w naturalny sposób może cieszyć się prostymi zębami. Na szczęście żyjemy w takich czasach, że możemy założyć specjalny aparat na zęby i po kilku miesiącach nasz problem zniknie.

Zdarzają się sytuacje, kiedy nie obędzie się bez chirurga szczękowego np. gdy wychodzą nam tzw. zęby mądrości a rozmiar naszej szczęki nie pozwala na ich swobodne wyrżnięcie się, gdyż nie ma na to miejsca. Jeśli pozostawimy taką sytuację bez interwencji stomatologa, poza bólem, wychodzące zęby pokrzywią nam pozostałe oraz popsują zgryz.

Regularnie dbanie o uzębienie to nie tylko codzienne szczotkowanie, używanie nici dentystycznych i specjalnych płynów do płukania. To także konieczność kontrolowania stanu zębów w gabinecie stomatologicznym a w przypadku większych kłopotów najlepiej kompleksowo zadbać o zęby w specjalnej klinice stomatologicznej.

W ten sposób otrzymujemy odpowiedź na tytułowe pytanie, jak zachować atrakcyjny wygląd (naszego uśmiechu) mimo upływu czasu. Wystarczy regularnie dbać o zęby i odwiedzać gabinet stomatologiczny.

5/5 - (1 vote)
Reklama ubrania medyczne