CentrumEduMed Medycyna Co zrobić, aby namalować dwie równe kreski eye-linerem?
Co zrobić, aby namalować dwie równe kreski eye-linerem?

Co zrobić, aby namalować dwie równe kreski eye-linerem?

0

Każda z Was, która kiedykolwiek przymierzała się do namalowania kreski eyelinerem na powiece, doskonale wie, że jest to nie lada wyzwanie. Wiadome jest, że trening czyni mistrza i zanim dojdzie się do wprawy w operowaniu linerem, trzeba ćwiczyć, próbować i eksperymentować zarówno tym kosmetykiem, jak i z własnym okiem. Jeśli jesteś na początku drogi w malowaniu kresek, dowiedz się czego powinnaś unikać i jak się przygotować, aby cieszyć się równymi i symetrycznymi kreskami!

Kreski eye-linerem nie dla każdego?

Kreska na powiece to tylko z pozoru mały dodatek w makijażu oka. Czarna linia zagęszcza optycznie rzęsy, otwiera oko, a spojrzenie czyni niezwykle kobiecym i czarującym. Niestety nie u każdego zalety te będą dostrzegalne. Te z Was, które mają tzw. opadającą powiekę, oczy głęboko osadzone i/lub rozstawione z malowaniem kresek muszą uważać. Zbyt wydłużona kreska, za krótka czy też za bardzo cienka lub gruba może tylko zaostrzyć asymetrię oczu. Pamiętaj zatem, aby zawsze przed przystąpieniem do malowania kresek, ocenić jakiego typu są Twoje oczy. Wówczas będziesz mogła dopasować rodzaj linii oraz optycznie powiększysz i wydobędziesz oko.

Zarezerwuj odpowiednią ilość czasu

Jeśli dopiero zaczynasz swoją drogę z malowaniem kresek, miej na uwadze, że przy jednym pociągnięciu nie wyjdą Ci dwie równe linie. Przygotuj się na to, że będziesz musiała zmywać liner i ponownie go nakładać. Może również zdarzyć się tak, że konieczny będzie demakijaż całego oka, ponieważ wielokrotne domalowywanie kresek sprawi, że powieka będzie wymagała ponownego makijażu. Dodatkowo, jeśli czeka Cię ważne wyjście, spotkanie czy nawet randka lepiej postaw na sprawdzony make-up. Nie eksperymentuj z nowymi trikami i eye-linerem, ponieważ grozi to efektem odwrotnym do zamierzonego. Zamiast pięknych i równych kresek, Twoje oko może być zaczerwienione i podrażnione na skutek długiego malowania i poprawiania linii.

Dobierz odpowiedni liner

Dobór właściwego narzędzia, a w tym przypadku eye-linera to połowa sukcesu i dobry początek pracy. Na rynku kosmetycznym jest wiele linerów, dzięki czemu z pewnością znajdziesz taki, który sprawdzi się u Ciebie. Jeśli jesteś początkująca unikaj eye-linerów w pisaku i pędzelku, które są bardzo cienkie i z tego względu polecane dla profesjonalistów lub osób wprawionych w malowaniu kresek. Zdecydowanie sięgnij po taki, który jest wygodny w trzymaniu i ma gruby sztyft. Najlepiej sprawdzą się w ergonomicznym kształcie i w formie flamastra. Idealnym kosmetykiem do malowania pierwszych kresek jest np. liner do oczu BLACKBUSTER L’Oreal Paris. W ofercie tej marki znajdziesz także wiele innych, które dedykowane są zarówno dla wizażystów, jak i  do domowego użytku.

Przygotuj powiekę

Nieprzygotowana powieka będzie sprawiała wiele trudności w namalowaniu równych kresek, ale też spowoduje, że nałożony kosmetyk nie będzie długotrwale się trzymał, nawet jeśli producent linera zapewnia o trwałości kosmetyku. Zastanawiasz się co to oznacza, że powieka jest nieprzygotowana? Otóż niektóre kobiety z natury mają tłustą powiekę. Może to być wynikiem chociażby tłustej lub mieszanej skóry twarzy, albo uwarunkowań genetycznych. Jeśli posiadasz tłustą powiekę, przed makijażem oka (nie ma znaczenia, czy malujesz kreski, czy nakładasz cienie) zaaplikuj bazę pod podkład lub specjalną bazę pod cienie, która wyrówna koloryt powieki, zmatowi ją i stworzy doskonałą przyczepność dla eye-linera lub cienia. Dodatkowo będziesz miała pewność, że make-up oka utrzyma się cały dzień, a nawet szaloną noc.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne