CentrumEduMed Uroda Dłonie są wizytówką kobiety. Sprawdź, jak o nie zadbać!
Dłonie są wizytówką kobiety. Sprawdź, jak o nie zadbać!
0

Dłonie są wizytówką kobiety. Sprawdź, jak o nie zadbać!

0

Dłonie kobiety są jej wizytówką – na podstawie stanu skóry na dłoniach można ocenić, czy kobieta jest delikatną damą czy też panią pracującą fizycznie. Smukłe palce, nawilżona skóra i delikatny połysk to cechy kojarzące się z kobiecą subtelnością. Każda z nas chciałaby mieć takie właśnie dłonie, lecz nie każda wie, jak uzyskać pożądany efekt.

Zagrożenia dla naszych dłoni

Dłonie są tą częścią ciała, która nieustannie narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Wysokie i niskie temperatury, chemikalia, twarda woda, wiatr – wszystko to sprawia, że skóra dłoni staje się przesuszona, wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Upływający czas również nie oszczędza naszych rąk. W wyniku procesów starzenia się skóry dłonie stają się pomarszczone, a skóra na nich traci swoją elastyczność i jest cienka. Stosujemy kremy ochronne i pielęgnacyjne, które nie zawsze pomagają lub chowamy dłonie w rękawiczkach. Tymczasem możemy przecież skorzystać z propozycji oferowanych przez salony kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej.

Jak zadbać o dłonie?

Salony kosmetyczne oferują dziś różne zabiegi na dłonie – począwszy od kuracji specjalnymi środkami kosmetycznymi, poprzez zabiegi medycyny estetycznej, aż po najnowsze rozwiązania, takie jak laserowe odmładzanie dłoni. Popularną metodą na zregenerowanie rąk jest mezoterapia: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/dlonie/mezoterpia/. Zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę małych dawek substancji leczniczych, w wyniku czego zostaje ona dogłębnie nawilżona i odżywiona. Dłonie odzyskują gładkość i jędrność, a skóra staje się ponownie napięta. Stosowane substancje aktywne sprawiają, że następuje naturalna regeneracja skóry. Szczególnie polecaną dla dłoni formą mezoterapii jest zabieg Hydro Max, w którym wykorzystuje się żel posiadający specjalnie dobrane składniki do wyjątkowo wrażliwej i delikatnej skóry. Mezoterapia dłoni daje natychmiastowe efekty, a sam zabieg trwa około 20 minut. Innym zabiegiem, na który warto zwrócić uwagę, jest laserowe odmładzanie dłoni. Ich pielęgnacja odbywa się w tym przypadku poprzez technologię frakcjonowania skóry. Wiązki lasera usuwają stare, zniszczone komórki oraz pobudzają naturalne procesy regeneracyjne. Produkcja kolagenu następuje stopniowo, dlatego wraz z upływem kolejnych miesięcy jego rezultaty będą coraz lepiej widoczne, a skóra na dłoniach odzyska gładkość i elastyczność.

Nie tylko zabiegi

Pamiętajmy o tym, że dłonie nieustannie są narażone na działanie czynników zewnętrznych. Jeśli chcemy zachować ich piękny i zdrowy wygląd, oprócz wykonania zabiegów w klinice medycyny estetycznej warto także zainwestować w serię zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem najwyższej jakości kosmetyków lub nabyć dobre gatunkowo preparaty do codziennej pielęgnacji skóry w domowym zaciszu. Pamiętajmy, by w okresie zimowo-wiosennym nosić rękawiczki, które ochronią nasze dłonie przed działaniem zimna i wiatru. Wykonując domowe czynności porządkowe, zakładajmy gumowe rękawiczki, by dłonie nie były narażone na kontakt z silnymi detergentami. Stosując się do wszystkich tych zasad, będziesz mieć szansę na utrzymanie delikatnej skóry dłoni w nienagannym, godnym pozazdroszczenia stanie.

Pragniesz przywrócić dłoniom nieskazitelny wygląd? W warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej SkinClinic znajdziesz najlepsze zabiegi na dłonie!

Rate this post
Reklama ubrania medyczne