CentrumEduMed Uroda Jakie są metody powiększania pośladków?
Jakie są metody powiększania pośladków?
0

Jakie są metody powiększania pośladków?

0

Wyróżnić można trzy podstawowe metody podniesienia czy ujędrnienia pośladków. Są to powiększanie pośladków kwasem hialuronowym, powiększanie pośladków implantami oraz powiększanie pośladków własnym tłuszczem. Wszystkie te metody mają swoje wady i zalety. Różnią się od siebie możliwościami modelowania sylwetki, poziomem inwazyjności, czasem utrzymywania się efektów itd.

Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym

Metoda powiększania pośladków kwasem hialuronowym jest najmniej inwazyjną metodą. Zabieg ten wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Nie wymaga on całodobowej hospitalizacji. Lekarz wstrzykuje pacjentowi w  ustalone wcześniej miejsca porcję żelu z kwasem hialuronowym. Cały proces zajmuje maksymalnie kilkadziesiąt minut. Efekty widoczne są w zasadzie od razu. Utrzymują się nawet przez kilkanaście miesięcy. Sam zabieg nie kończy się powstawaniem blizn. Rekonwalescencja jest krótka. Nie występują też żadne dolegliwości bólowe. Jednak nie jest to metoda dla pań, którym zależy na zdecydowanym efekcie. Żele na bazie kwasu hialuronowego są bowiem wykorzystywane w ograniczonych ilościach. Celem jest korekta sylwetki, a nie spektakularne powiększenie pośladków.

Powiększanie pośladków własnym tłuszczem

Zabieg ten oparty jest na technice lipotransferu, a więc przeszczepu tłuszczu. Cały zabieg trwa półtorej godziny i wykonuje się go przy znieczuleniu ogólnym, a więc narkozie. Wymaga przynajmniej 24-godzinnej hospitalizacji. Pierwsza część operacji to liposukcja – odessanie tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej za dużo np. z brzucha. Potem pobrany w ten sposób tłuszcz jest przygotowywany do przeszczepu poprzez wyodrębnienie wartościowych komórek tłuszczowych i sprzyjających regeneracji komórek macierzystych. Tak sprecyzowany materiał jest następnie wszczepiany w pośladki. Efekty są widoczne niemal od razu, ale niestety połowa podanego pacjentowi tłuszczu wchłania się już w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Po 3 latach po zabiegu nie ma już śladu. Sama rekonwalescencja trwa kilka tygodni i nie jest bolesna.

Powiększanie pośladków implantami

To metoda zdecydowanie najbardziej trwała, ale i najbardziej inwazyjna z wyżej wymienionych. Zabieg trwa około 2 godziny, wymaga znieczulenia ogólnego (narkozy) oraz trwającej co najmniej 24 godziny hospitalizacji. Wszczepiane implanty wykonuje się z silikonu. Są one wypełnione żelem silikonowym lub zwartym silikonem. Powłoka takich implantów z oczywistych względów musi być bardziej wytrzymała niż powłoka implantów piersiowych. Największą popularnością cieszą się implanty owalne i okrągłe. Różnić się one mogą między sobą także rodzajem wypełnienia, profilem, objętością bądź powierzchnią. Po ich wszczepieniu na ciele pozostają niewielkiej wielkości blizny.

Po zabiegu pacjent może odczuwać ból, który łagodzi się za pomocą środków przeciwbólowych. Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać nacisku na pośladki, nawet siadania. Pełny proces rekonwalescencji trwa kilka tygodni jest dość uciążliwy. Jednak zabieg ten daje bardzo trwałe efekty.

Która metoda powiększania pośladków jest najlepsza?

Wybór odpowiedniej metody powiększania pośladków to w dużej mierze kwestia indywidualna. Wiele zależy od oczekiwań i przekonań samego pacjenta. Zadaniem lekarza jest wybranie zabiegu najmniej ryzykownego i dającego oczekiwane efekty. Kwas hialuronowy jest rozwiązaniem dla osób, które chcą ujędrnić i nieco podnieść swoje pośladki. Jeśli celem jest powiększenie pośladków lepiej zdecydować się na lipotransfer bądź implanty.

Źródło: Klinikakrajewski.pl – klinika medycyny estetycznej Radom

5/5 - (1 vote)
Reklama ubrania medyczne