CentrumEduMed Uroda Jakie zabiegi kosmetyczne polecane są skórze tłustej?
Jakie zabiegi kosmetyczne polecane są skórze tłustej?

Jakie zabiegi kosmetyczne polecane są skórze tłustej?

0

Problemy cery tłustej

Cechy cery tłustej to ziemisty kolor i nadmierne błyszczenie, rozszerzone pory, a także skłonność do wyprysków i przebarwień. Wszystkie te objawy związane są z nadmiarem sebum , które zatyka pory i negatywnie wpływa na funkcjonowanie skóry. Najbardziej uporczywe problemy właścicielek tłustej cery to oczywiście zmiany trądzikowe i świecenie. Wydaje się, że można rozwiązać je, używając kremów, maści czy innych kosmetycznych wynalazków, jednak aby pozbyć się zmian, zwęzić pory, zmniejszyć świecenie, skóry a także poprawić koloryt, nie wystarczy zwykłe regularne oczyszczanie twarzy. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna i profesjonalna kosmetologia proponują optymalne i skuteczne rozwiązania dla problemów cery tłustej. Przede wszystkim zabiegi te opierają się na powstrzymywaniu nadprodukcji łoju, który jest odpowiedzialny za większość negatywnych zmian na skórze.

Peeling chemiczny – zabieg kosmetyczny polecany skórze tłustej

Niezwykle skutecznym sposobem profesjonalnego oczyszczania twarzy są peeling chemiczne.
Polegają na złuszczeniu naskórka poprzez nałożenie na skórę odpowiednich substancji. Wyróżnia się trzy typy w zależności od ich inwazyjności: powierzchniowy (działa w obrębie naskórka) średnio głęboki (obejmują cały naskórek i górną warstwę skóry) i głęboki (docierający do głębokich warstw skóry). Substancje nakładane na powierzchnię skóry to nic innego, jak po prostu kwasy w różnym stężeniu. Mieszanka jest dobierana indywidualnie, najczęściej stosowane kwasy to: kwasy owocowe, kwas salicylowy, roztwór Jessnera, kwas witaminy A, kwas trójchlorooctowy, fenol.

Przygotowanie do zabiegu i przeciwwskazania

Przed każdym zabiegiem należy ustalić z kosmetologiem, jak pielęgnować skórę, by nie obniżyć skuteczności zabiegu lub przeciwnie – nie narazić się na niebezpieczeństwo. Zakazana jest depilacja, woskowanie i używanie szorstkich gąbek. Jeśli przyjmujemy na stałe leki, też warto o tym wspomnieć, ponieważ pewne substancje być może trzeba będzie odstawić na czas przygotowania do zabiegu.
Przede wszystkim przed zabiegiem, tak samo jak i po powinno się unikać ekspozycji na słońce, intensywnego opalania i wizyt w solarium.
Zabiegu nie wykonuje się także jeśli w obszarze poddawanym zabiegowi są świeże blizny lub rany, jeśli stwierdzono choroby autoimmunologiczne, a także przy ciężkich postaciach trądziku. Zabiegi te niewskazane są kobietom w w ciąży i karmiącym.

Efekty i zalecana ilość zabiegów

Peeling chemiczny jest doskonałym sposobem na oczyszczanie twarzy na głębokim profesjonalnym poziomie. Kwasy w zależności od głębokości peelingu mają różne działanie – od kondycjonującego, oczyszczającego i spłycającego zmarszczki po usuwanie głębokich blizn. W każdym przypadku jednak o najlepszym efekcie decyduje ilość zabiegów wykonanych w serii. Utrzymanie serii ma kluczowy wpływ na uzyskanie trwalszych efektów. Peeling chemiczny pozwala na pozbycie się zmian skórnych, niweluje stany zapalne i polepsza koloryt.
Rozpoczęcie terapii peelingiem chemicznym z zasady poprzedza badanie dermatologiczne oraz ustalenie oczekiwań pacjenta względem terapii. Na tej podstawie dobierane są kwasy oraz zaleca się częstotliwość zabiegów. Najgłębsze zmiany dokonują się oczywiście przy najbardziej inwazyjnym typie peelingu chemicznego, który dociera do głębokich warstw skóry.

Źródło: Estivance.pl – Klinika Medycyny Estetycznej

Rate this post
Reklama ubrania medyczne