CentrumEduMed Uroda Olej kokosowy
Olej kokosowy
0

Olej kokosowy

0

Regeneruje i nawilża skórę, wzmacnia odporność i wykazuje działanie przeciwwirusowe oraz antybakteryjne. Po zmieszaniu z solą himalajską zrobisz z niego peeling do twarzy, a z cukrem peeling do całego ciała. Przyspiesza przemianę materii i zawiera naturalne antyoksydanty, które hamują procesy starzenia. Stosowany jako krem do twarzy nawilża i wygładza zmarszczki. Przy tym wszystkim jest z powodzeniem wykorzystywany jako olejek do masażu…

Mowa o olejku kokosowym, stosowanym przez salony masażu jako element nadający ruchom większą płynność, a samemu masażowi lepsze właściwości prozdrowotne. Na wymienionych powyżej zbawiennych właściwościach dla Twojego ciała lista się nie kończy. Wyróżnione wyżej benefity to tylko garść właściwości kosmetycznych jakie niesie ze sobą olej kokosowy, nie wspominając jak szerokie zastosowanie ma w innych dziedzinach.

Jak wykorzystywany jest w masażu?

Przede wszystkim jako element nadający masażom jeszcze bardziej relaksujący wydźwięk. W temperaturze pokojowej nie przypomina oleju, ma formę stałą, zatem przed masażem odpowiednio go podgrzewamy. Sprawia to, że w pomieszczeniu zaczyna unosić się kojąca woń, a gorący olejek wcierany w Twoje ciało pomaga Ci jeszcze skuteczniej się odprężyć. Masaż rozpoczyna się od dolnych partii ciała – stóp i nóg przechodząc stopniowo coraz wyżej, przez uda, lędźwia i górną część pleców aż do karku. Przez pierwszą część zabiegu będziesz znajdować się w pozycji leżącej na brzuchu. Kiedy masażystka skończy masować Twój kark, następuje zmiana pozycji na plecy. Wtedy rytuał zaczyna się na nowo, masowane są też Twoje barki, ramiona i ręce, a całość kończy się masażem głowy i twarzy. Ten element szczególnie doceniany przez panie, zapobiega zmarszczkom, wzmacnia i uelastycznia skórę twarzy. Dodatkowo ją nawilża co zarówno w lecie, podczas upałów jak i w zimie, kiedy na mrozie skóra staje się szorstka jest nieocenioną pomocą w utrzymywaniu jej dobrej kondycji. Opisany wyżej przebieg masażu charakterystyczny jest dla dalekowschodnich, tajskich technik. Masażysta, który pobierał nauki wyłącznie w Europie zazwyczaj wykona masaż w nieco inny sposób. Charakterystycznym elementem wyróżniającym tajskie masaże jest zastosowanie pozycji z jogi, użycie do masażu kolan, łokci czy kciuków. W przypadku olejkowych masaży w bardzo rytmiczny i łagodny sposób.

Masaż gorącym olejkiem kokosowym ma za zadanie zregenerować Twoje ciało i koić Twoje zmysły. Zabieg ma powolny, relaksujący charakter. Masażystka ze skupieniem, owalnymi ruchami przechodzi przez każdą partię Twojego ciałą odpowiednio ją rozluźniając. Oderwiesz się od codziennych problemów, a po masażu zauważysz, że spięcia w mięśniach, które wcześniej odczuwałeś ustąpiły. Rytuał sprawia, że organizm wytwarza endorfiny, które w bezpośredni sposób wpływają na poprawę Twojego nastroju.
Zabieg ma zatem równie dobre właściwości dla Twojego ducha jak i dla Twojego ciała.

To co co warto podkreślić w kwestii wpływu masażu gorącym olejkiem kokosowym na Twoje ciało to przede wszystkim właściwości anty-aging. Zawarte w olejku substancje powodują że Twoja skóra staje się nawilżona, gładka i jędrna. Wszystko za sprawą kwasu laurynowego. Najmocniejsze właściwości odmładzające Twoją skórę ma jednak witamina E oraz C, które są silnymi antyoksydantami. W bezpośredni sposób usuwają z organizmu wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Dodatkowym benefitem jest przyspieszona regeneracja naskórka i wygładzenie powierzchni skóry dzięki zawartości witaminy A. W połączeniu z kwasem foliowym, który stymuluje namnażanie się nowych komórek masaż z użyciem gorącego olejku kokosowego świetnie sprawdzi się przy poparzeniach słonecznych i innego rodzaju podrażnieniach. Z powodzeniem możesz go również stosować jako balsam do opalania.

Biorąc pod uwagę tak szeroką gamę zdrowych substancji zawartych w olejku kokosowym oraz cały wachlarz jego zastosowań możemy śmiało stwierdzić, że z powodzeniem mógłby zastąpić wiele kosmetyków, które widujemy na sklepowych półkach, w naszych kosmetyczkach czy domowych apteczkach. Regularne korzystanie z niego, szczególnie w połączeniu z tajskim masażem przyniesie Twojemu ciału nieporównywalną z niczym innym regenerację jednocześnie dając wytchnienie duszy.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: www.thaisun.pl

5/5 - (2 votes)
Reklama ubrania medyczne