CentrumEduMed Uroda Pokonaj rozszerzone pory i zaskórniki
Pokonaj rozszerzone pory i zaskórniki
0

Pokonaj rozszerzone pory i zaskórniki

0

Rozszerzone pory i zaskórniki to problem przede wszystkim nastolatków w okresie dorastania. Zmierzyć muszą się z nimi również osoby z cerą trądzikową, tłustą, mieszaną, a także dojrzałą. Cera z rozszerzonymi porami i zaskórnikami potrzebuje odpowiedzialnej pielęgnacji, w której pierwsze miejsce zajmuje oczyszczanie. Niestety niekiedy domowe sposoby na wągry nie wystarczają i trzeba zwrócić się po profesjonalną pomoc. Co medycyna estetyczna proponuje cerze problematycznej?

Zaskórniki – jaka jest ich przyczyna?

Zaskórniki i wągry pojawiają się, kiedy gruczoły łojowe produkują dużo lepkiego tłuszczu, a także dochodzi do zaburzeń w złuszczaniu się naskórka. Sebum i rogowaciejące komórki zatykają ujścia mieszków włosowych i w ten sposób powstają wągry. Mogą one mieć formę otwartą, wtedy objawiają się jako charakterystyczna czarna kropka lub postać zamkniętą, która jest białą, drobną kaszką. Zaskórniki bez względu na typ są nieestetyczne. Usuwać należy je jednak nie tylko, aby poprawić urodę. Wągry bardzo łatwo ulegają bakteryjnym nadkażeniom, powodując ropne wypryski będące podstawowym objawem trądziku.

Skąd się biorą rozszerzone pory?

Problemem towarzyszącym zaskórnikom są rozszerzone pory. Są to rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, które można poznać po charakterystycznych wgłębieniach w skórze. Powoduje to nierówną strukturę naskórka i gromadzenie się w nich np. resztek kosmetyków do makijażu. Przyczyną rozszerzonych porów są najczęściej uwarunkowania genetyczne. Powoduje to zatykanie się skóry i powstawanie zaskórników. To, dlatego przy rozszerzonych porach tak ważny jest codzienny i dokładny demakijaż i oczyszczanie. Zaleca się też stosowanie jedynie lekkich kosmetyków do make-up.

Jak skutecznie usunąć zaskórniki?

Sposobów na domowe usunięcie zaskórników i zamknięcie porów nie brakuje. W wielu przypadkach mogą one jednak być nieskuteczne lub nie przynieść takiego efektu, jaki jest oczekiwany. W takiej sytuacji warto umówić się na wizytę w klinice medycyny estetycznej. Pomoże ona zwalczyć wągry i zaskórniki, a także poradzi sobie z nadmiernie otwartymi porami. W warszawskiej klinice Miracki na zaskórniki, wągry i rozszerzone pory stosuje się laser iPixel.

Laserowe usuwanie zaskórników

Laser iPixel należy do grupy laserów ablacyjnych. Oznacza to, że narusza zewnętrzną warstwę naskórka i przeprowadza jego głębokie złuszczenie. Skutkuje to wyrównaniem nierówności i pobudzeniem skóry do intensywnych porów regeneracyjnych. Po zabiegu zaobserwować można usunięcie zaskórników otwartych i zamkniętych, zamknięcie porów, poprawę sprężystości skóry, zniwelowanie blizn powierzchniowych, ogólne odmłodzenie.

Pacjentki kliniki Miracki w Warszawie chętnie wybierają laseroterapię ze względu na jej bezpieczeństwo, niskie ryzyko powikłań, krótki okres rekonwalescencji, bezbolesność, precyzje i skuteczność. Doceniają też to, że pierwsze efekty widoczne są już kilka dni po zabiegu. Dla uzyskania optymalnych rezultatów warto jednak poddać się dłuższej kuracji, która obejmuje 3-5 zabiegów. Liczbę zabiegów oraz ich termin można ustalić na https://klinikamiracki.pl/kontakt/.

Jak wygląda zabieg usuwania zaskórników laserem?

Pierwszym krokiem laserowego usuwania zaskórników jest przygotowanie skóry, czyli jej oczyszczenie i odkażenie, a także wykonanie termalnych mikro urazów kontrolowanych. Następnie naskórek zostaje poddany działaniu lasera przez 30-60 minut. Po zakończeniu procedury pacjent od razu może powrócić do swoich codziennych zajęć, pamiętając jednak, aby przez kilka dni nie forsować się, nie podrażniać skóry peelingami i stosować łagodne kosmetyki myjące. W ciągu pierwszych dni wystąpić może też zaczerwienienie, opuchlizna, strupki, podkrwienia. Skutki uboczne znikają samoistnie do tygodnia czasu i nie powodują bólu. Pierwsze efekty laserowego usuwania wągrów widoczne są od razu, jednak najlepiej wykonać minimum 3 zabiegi w odstępach co 2 tygodnie. O ostatecznej ilości sesji zabiegowych zawsze decyduje lekarz, który układa indywidualny plan leczenia.

5/5 - (1 vote)
Reklama ubrania medyczne