CentrumEduMed Uroda Poważne błędu w dbaniu o urodę, które popełniasz
Poważne błędu w dbaniu o urodę, które popełniasz
0

Poważne błędu w dbaniu o urodę, które popełniasz

0

Pod żadnym pozorem tego nie rób, czyli o złych nawykach w codziennej pielęgnacji i dbaniu o urodę

We wszystkim należy zachować złoty środek, czyli umiar. Przesadzenie w podkreślaniu urody może przynieść skutek zgoła inny niż zamierzony. Wiele kobiet odchodzi od minimalizmu i naturalności i popada w przesadę, która jest wielkim błędem, niedającym się tak łatwo naprawić.

„Tynk na twarzy”

Pierwszym błędem, jaki popełniają kobiety jest nadużywanie podkładu. Najczęściej ten grzech na urodzie popełniany jest przy skórze trądzikowej. Wiele kobiet, których cera wykazuje tendencje trądzikowe, usiłuje zamaskować je toną podkładu. Rozwiązanie takie jest nie tylko mało estetyczne, gdyż użycie podkładu zamiast ukrywać, uwidacznia niedoskonałości, ale również niezdrowe dla skóry, gdyż pozbawia ją dostępu do tlenu. Częste krycie skóry sporą ilością kosmetyków maskujących może doprowadzić również do stanów zapalnych. Pamiętajmy, że zmiany trądzikowe wymagają konsultacji z lekarzem i nie mogą być lekceważone.

Zgubny wpływ solarium

Kolejnym błędem, który popełnia wiele kobiet jest zbyt częste i zbyt intensywne korzystanie z solarium. Moda na opaleniznę wciąż panuje, ale gra niewarta jest świeczki. Sztuczne promieniowanie UV emitowane przez lampy w solarium nie tylko powoduje niezbyt estetyczny kolor skóry, który różni się od tego uzyskanego dzięki naturalnemu opalaniu się, ale również przyspiesza starzenie się skóry. Przy zbyt częstym korzystaniu z solarium niestety mogą pojawić się zmiany nowotworowe na skórze. Jeśli już macie ochotę na opaleniznę, to sugerujemy naturalny sposób jej zdobywania – tylko nie zapominajcie o filtrze!

Ciągłe farbowanie włosów

Większość kobiet ma piękny, naturalny kolor włosów, które za wszelką cenę od najmłodszych lat pokrywa różnego rodzaju farbami do włosów. O ile farbowanie od czasu do czasu nie przynosi złych efektów, to przesada – jak w każdej innej sprawie – nie jest dobra. Część Kobie upodobała sobie farbowanie włosów na tleniony blond lub na tak zwanego skunksa, czyli skóry u dołu są czarne, a u góry jasne. Pomijając względy estetyczne i trendy w modzie, zbyt częste farbowanie włosów niszczy ich strukturę, przez co częściej ulegają wypadaniu i wyglądają jak siano.

„Tapeta”

Makijaż jest sztuką uwydatniania walorów urody i dyskretnego skrywania niedoskonałości. Wiele kobiet zdaje się o tym zapominać i stosuje efekt maski, przez co wyglądają nienaturalnie. Ponadto, zbyt duża ilość makijażu również niszczy skórę i podobnie jak w przypadku dużej ilości podkładu, może to prowadzić do pojawienia się stanów zapalnych.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne