CentrumEduMed Uroda Jakie środki stosować w przypadku skóry suchej i skóry z przebarwieniami?
Jakie środki stosować w przypadku skóry suchej i skóry z przebarwieniami?
0

Jakie środki stosować w przypadku skóry suchej i skóry z przebarwieniami?

0

Skóra ma za zadanie chronić organizm przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zabezpiecza wewnętrzne tkanki przed bakteriami i innymi drobnoustrojami, zimnem i gorącem, utratą wody, reguluje temperaturę ciała, pozwala na wchłanianie niektórych substancji, zatrzymując inne, odbiera informacje z zewnątrz za pomocą receptorów czucia i spełnia wiele innych zadań. Na co dzień myślimy przede wszystkim o jej wyglądzie, jednak należy pamiętać, że to, co widzimy, odzwierciedla również jej kondycję. Aby być zdrowym, warto o nią właściwie zadbać.

Problem suchej skóry

Skóra z tendencją do przesuszania jest bardziej wrażliwa i słabsza, dlatego gorzej spełnia swoje podstawowe funkcje. Suchość skóry łatwo zauważyć i poczuć. Jeżeli jest spierzchnięta i skłonna do pękania, sprawia wrażenie cienkiej i mało elastycznej, a w dodatku piecze po myciu, prawdopodobnie twoja skóra wymaga nawilżenia – mówi specjalista z apteki OLMED.

Pielęgnacja suchej skóry

Ponieważ przesuszenie skóry jest często spotykanym problemem istnieje też dużo skutecznych metod walki z nim. Do podstawowych zasad należy oczywiście picie dużej ilości wody, unikanie alkoholu, mocnej herbaty, kawy i papierosów oraz zbyt długiej ekspozycji na słońce. Dodatkowo możemy wesprzeć się rozmaitymi kosmetykami pielęgnacyjnymi.

Kosmetyki do skóry suchej

Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim kosmetyki naturalne. Tego rodzaju preparaty pozbawione są chemicznych składników, które odpowiedzialne są za powstawanie reakcji alergicznych i podrażnień. Naturalne kremy nawilżające często sięgają po zbawienne właściwości aloesu, opuncji czy oliwy z oliwek. Szczególnie cenione są obecnie kosmetyki Viso oraz Aubrey. Kolejnym składnikiem naturalnym, który doskonale sprawdza się w nawilżaniu skóry jest masło kakaowe, które w towarzystwie kwasu hialuronowego znajdziemy np. w doskonałym kremie z serii Be Organic.

Skóra z przebarwieniami

Przebarwienia skórne najczęściej pojawiają się jako efekt zbyt intensywnego opalania, ale nie tylko. Innym powodem powstawania przebarwień i plamek jest przebyte zapalenie skóry, trądzik i blizny po nieszczęśliwych zdarzeniach. Aby zapobiegać ich powstawaniu należy pamiętać o używaniu kremów z odpowiednim filtrem podczas opalania, a w razie występowania zaskórników i wyprysków – bezwzględnie powstrzymywać się od wyciskania.

Kosmetyki do skóry z przebarwieniami

Pozbywanie się przebarwień bywa nieco trudniejsze niż przywrócenie skórze właściwego nawilżenia i przebiega dwuetapowo – wyjaśnia ekspert apteki OLMED. Rozpoczynając terapię przebarwień warto sięgnąć po kosmetyki wybielające, które dostępne są najczęściej w postaci kremów (również stosowanych tylko punktowo). Świetną serię kosmetyków do likwidacji przebarwień proponuje firma NUXE. W Linii SPLENDIEUSE oprócz kremu znajduje się serum, maseczka, a nawet specjalny fluid.

Drugim krokiem kuracji przeciw przebarwieniom jest złuszczanie. Peeling należy dobierać w zależności od rodzaju skóry, a zatem w przypadku cery suchej i wrażliwej należy być ostrożnym i stawiać raczej na peelingi enzymatyczne, niż gruboziarniste. Ciekawą propozycję na każdy etap regeneracji skóry z przebarwieniami przedstawia seria kosmetyków SVR CLAIRIAL.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne