CentrumEduMed Uroda Sztuka demakijażu – kilka porad
Sztuka demakijażu – kilka porad
0

Sztuka demakijażu – kilka porad

0

Wiele mówi się na temat idealnych sposobów na zrobienie makijażu, podkreśla się dokładność i umiar, a także wyróżnia się setki typów makijaży na każdą okazję. Mało kto jednak pisze o sztuce demakijażu, która jest równie ważna.

I tak zaczniemy od makijażu

Przed demakijażem konieczny jest oczywiście makijaż. Aby makijaż nie tylko spełniał swoją funkcję, ale był również zdrowy dla skóry, musi być odpowiednio dobrany do typu cery.

Dlaczego demakijaż jest ważny?

Demakijaż służy przede wszystkim usunięciu zanieczyszczeń z twarzy. Nic dziwnego, że po całym dniu skóra na twarzy jest brudna. Pełno na niej kurzu, potu czy sebum, które zatykają pory i sprzyjają powstawaniu krostek i zaskórników. Dodatkowo, niezbyt dobrze zmywany makijaż przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Skóra zaczyna się czerwienić, nieprzyjemnie swędzieć, a oczy robią się opuchnięte. Słowem, jeśli chcecie, aby makijaż podkreślał wasze piękno, konieczne jest dokładne oczyszczanie twarzy. Warto również, przynajmniej raz w tygodniu, zrobić peeling twarzy, który usuwa martwy naskórek i oczyszcza pory.

Demakijaż różnych części twarzy

Każdy element naszej twarzy podlega innemu sposobowi demakijażu. Wynika to z faktu, że na przykład skóra oczu jest dużo cieńsza i trzeba być nieco delikatniejszą. Przed przystąpieniem do demakijażu, należy pamiętać, by był on dokładny. Należy też używać odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych dobranych do typu urody. Jeśli nie będziecie stosować się do tego typu porad, wszystkie zabiegi kosmetyczne będą przynosić skutek odwrotny do zamierzonego. Ale przejdźmy do rzeczy.

Sposób na demakijaż oczu

Przy demakijażu tej części twarzy konieczne jest bycie delikatną. Skóra na powiekach i wokół oczu jest delikatna. Dlatego właśnie nie wolno jej trzeć. Aby skutecznie pozbyć się nałożonych wcześniej kosmetyków, wystarczy nasączony mleczkiem do demakijażu wacik. Przyłożenie go tylko na kilkanaście sekund sprawi, że rozpuści on makijaż. Po chwili możecie przesunąć wacik do wewnętrznego kącika oka bliżej skroni.

Tusz do rzęs należy zmywać pionowymi ruchami. Aby nie doszło do efektu „pandy” i spłynięcia kosmetyków na twarz, sugerujemy podłożenie pod oko chusteczki. Po usunięciu tuszu poziomymi ruchami można usunąć resztę eyelinera i cieni do powiek.

Kolej na demakijaż twarzy

Przy demakijażu skóry stosuje się mleczka, pianki lub żele. Po raz kolejny przypominamy, że kosmetyki do demakijażu powinny być dobrane do typu skóry. To bardzo ważne. Dlaczego?

Mleczka nie będą dobra dla osób z cerą tłustą. Zawierają bowiem składniki nawilżające i natłuszczające. Mleczko powinno się nakładać na twarz płatkami kosmetycznymi, a następnie oczyszczać.

Innymi specyfikami do demakijażu skóry na twarzy są pianki i żele. Je z kolei trzeba wmasować w skórę twarzy i spłukać wodą.

Osoby z cerą tłustą powinny używać płynów beztłuszczowych o właściwościach antybakteryjnych o pH na poziomie 4,5-5,5. Płyny te oczyszczają skórę, matują ją, ale nie odtłuszczają w 100%. To bardzo ważne, gdyż kompletne odtłuszczenie tłustej cery powoduje, że produkuje ona więcej łoju i jej stan ulega pogorszeniu.

Panie z cerą mającą cechy suchej powinny stosować pianki, które delikatnie nawilżają skórę i w swoim składzie mają lipidy i olejki. Należy wystrzegać się pianek zapachowych, gdyż potrafią one uczulać skórę.

Kosmetyki do demakijażu cery wrażliwej powinny być pozbawione alergenów i środków drażniących.

Najlepszy jest płyn micelarny rozpuszczający makijaż bez konieczności tarcia.

Jeszcze większą ostrożność należy wykazać w przypadku cery naczyniowej. W tym przypadku należy stosować preparaty przeznaczone do tego typu skóry. Również cera mieszana wymaga przeznaczonych specjalnie do niej kosmetyków. Działają w ten sposób, że nawilżają suche elementy skóry i oczyszczają te części, które wykazują tendencje do przetłuszczania.

W przypadku wątpliwości przy doborze kosmetyków, zawsze warto skonsultować się z kosmetyczką lub w skrajnych przypadkach dermatologiem. Nieodpowiedni dobór kosmetyków do makijażu i późniejszy zły demakijaż mogą przynieść katastrofalne skutki.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne