CentrumEduMed Uroda Wypełniacze – skuteczny sposób na zmarszczki
Wypełniacze – skuteczny sposób na zmarszczki
0

Wypełniacze – skuteczny sposób na zmarszczki

0

Zmarszczki to nie jedyny problem, z jakim kojarzymy proces starzenia. Duże znaczenie ma także objętość i kontur twarzy, który wskutek zmian spowodowanych upływem czasu i zaniku tkanki podskórnej deformuje się, szczególnie w okolicach skroni i kości policzkowych. Zaburzeniu ulegają prawidłowe proporcje, a my tracimy młodzieńczy look. Aby temu zapobiec stosuje się lifting wolumetryczny, który poprzez wypełnienie zmarszczek przywraca młody wygląd.

Dlaczego zmarszczki pojawiają się na naszej skórze?

Niekorzystny upływ czasu  generuje coraz więcej ubytków we wszystkich warstwach skóry (naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna), które stają się cieńsze i zwiotczałe. Wzmacnia się efekt zapadnięcia doliny łez, policzków i bruzd nosowo-wargowych. Pojawiają się zmarszczki na brodzie i bruzdy „marionetki”, a stopniowy zanik kwasu hialuronowego i tkanki tłuszczowej powoduje, że skóra traci swoje naturalne rusztowanie i w następstwie spadku elastyczności osuwa się ku dolnej części twarzy, tworząc charakterystyczne zwisy zwane chomikami. To wszystko zmienia owal twarzy i potęguje wizualny efekt starzenia się. Doskonale przeciwdziałają temu zabiegi wolumetryczne, których celem jest odbudowa objętości twarzy i eliminacja ubytków, jakie tworzą sporo zmian anatomicznych w dotychczasowym wyglądzie twarzy.

Wolumetria – siła odmładzania

Lifting wolumetryczny jest zabiegiem, który jest w stanie przywrócić młody wygląd, uzupełniając ubytki tkanki podskórnej twarzy, dzięki czemu przywrócona zostaje objętość policzków, uwydatnione rysy oraz poprawiony profil. Dzięki temu możemy skutecznie również wymodelować usta, poprawić kontur twarzy, jak również uaktywnić naturalne procesy regeneracyjne skóry poprawiające jej napięcie, elastyczność i nawilżenie – wyjaśniają eksperci medycyny estetycznej Klinik Ziemlewski. Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego cofają działanie czasu w naturalny sposób, przywracając młody i świeży wygląd.

Dlaczego lifting wolumetryczny?

  • Wizualne odmłodzenie twarzy zapewnia wymodelowanie policzków, eksponując środkową część twarzy co daje efekt wypoczętej i jędrnej skóry.
  • Wypełnienie zapadniętych skroni, gdzie zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry potęguje efekt starzenia wskutek wiotczenia mięśni i powięzi tworzących rusztowanie tej części twarzy.
  • Modelowanie podbródka oraz nosa zapewnia trójwymiarowe odmłodzenie twarzy poprzez przywrócenie objętości tym obszarom i wyrównanie ich linii.

Jak przekonują lekarze Klinik Ziemlewski, zabiegi wolumetryczne posiadają wysoki profil bezpieczeństwa dzięki zaawansowanej technologicznie produkcji preparatów usieciowanego kwasu hialuronowego, które są biozgodne i całkowicie wchłanialne, dając efekt wolumetryczny widoczny nawet do 2 lat. Ponadto zastosowanie atraumatycznych kaniul decyduje o minimalnej inwazyjności całej procedury, a pojedyncze lekkie ukłucia nie wymagają znieczulenia. Ostatecznie w wyniku wolumetrii osiągamy efekt delikatnego liftingu bez skalpela.

Procedura modelowania

Metoda dobierana jest indywidualnie i zależy od  obszaru zabiegu oraz grubości i stanu skóry. Zabiegi polegają na podaniu w tkankę podskórną (pod zmarszczkę) różnymi technikami usieciowanego kwasu hialuronowego o odpowiedniej gęstości lub hydroksyapatytu wapnia Radiesse. Kwas hialuronowy wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust w sposób widoczny niemal natychmiast po zabiegu, a wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie sąsiadujących tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry. W przypadku zastosowania Radiesse efekt wypełnienia jest równie zadowalający, a preparat z kolei stymuluje produkcję nowego kolagenu w skórze, dając efekt liftingu. Rezultaty zabiegów można przedłużyć kolejnymi iniekcjami nie wcześniej niż po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.

Więcej o zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i nie tylko przeczytasz na stronie: http://www.klinikiziemlewski.pl/medycyna-estetyczna.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne