CentrumEduMed Zdrowie Czy soczewki kontaktowe można nosić także w nocy?
Czy soczewki kontaktowe można nosić także w nocy?
0

Czy soczewki kontaktowe można nosić także w nocy?

0

Soczewki kontaktowe czy zwykłe okulary? Przed takim dylematem stoi dużo osób, u których wykryto wadę wzroku. Dopasowany kształt i ulubiony kolor – to zalety noszenia okularów. Wygoda i komfort – to z kolei plusy użytkowania soczewek, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie aktywnym osobom.

Jakie zalety posiadają soczewki kontaktowe?

Łatwość w użytkowaniu często wygrywa z eleganckimi oprawkami wobec czego klienci, którzy walczą z wadą wzroku wybierają soczewki. Podczas ich użytkowania odpada niewygoda związana z zabrudzeniem, parowaniem, uszkodzeniem i pokryciem się kroplami deszczu. Soczewki są szczególnie polecane sportowcom, ponieważ każda dyscyplina, począwszy od biegów poprzez piłkę nożną do boksu, stanie się prostsza i przyjemniejsza dla osób z wadą wzroku. Nie muszą się oni także przejmować opiniami innych, ponieważ pewnym dyskomfortem może być noszenie okularów z grubymi szkłami, które są w dodatku niewygodne. Poza tym soczewki ułatwiają kobietom podkreślenie makijażu, a do wyboru są różne kolory, dzięki czemu można na jakiś czas zmienić wygląd tęczówki i ogólny charakter twarzy.

Soczewki można nosić również w nocy

Jeżeli zdecydujemy się na zakup soczewek kontaktowych, warto wraz z okulistą wybrać takie, które będą najlepsze dla naszego trybu życia. Możemy bowiem skusić się na soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne lub półroczne. Oprócz nich warto wziąć pod uwagę takie, które możemy nosić również w nocy. Są to zazwyczaj soczewki miesięczne, wykonane ze specjalnego materiału utrudniającego odkładanie się osadów na jej powierzchni i zapobiegającego jej wysychaniu. Dzięki temu można je nosić nawet miesiąc bez konieczności ich ściągania na noc. Zapewniają stały komfort widzenia zarówno dla osób z zaawansowaną wadą krótko-, jak i dalekowzroczności.

Szeroka oferta soczewek kontaktowych znajduje się na stronie internetowej A.B.C. Soczewki, która posiada w sprzedaży asortyment Zakładu Optycznego Witold Siejka-Domański. Jest to rodzinne przedsiębiorstwo, które już od 28 lat zajmuje się świadczeniem usług z zakresu optyki, okulistyki i optometrii. Ich działania zawsze odznaczają się wysokim profesjonalizmem, zaangażowaniem oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne