CentrumEduMed Zdrowie Dieta MIND – idealna na pamięć i koncentrację
Dieta MIND – idealna na pamięć i koncentrację
0

Dieta MIND – idealna na pamięć i koncentrację

0

Poprawia pracę pamięci, odmładza naszą skórę, a do tego – zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera! Odkryta niedawno dieta MIND to prawdziwa rewolucja, która na całym świecie podbija serca miłośników zdrowego żywienia. Nie tylko przynosi znakomite efekty, ale jest również bardzo smaczna.

Co to jest dieta MIND?

Dieta MIND to kombinacja polecanej osobom z nadciśnieniem diety DASH oraz diety śródziemnomorskiej. Różnica polega na tym, że jest ona skoncentrowana głównie na produktach, które korzystnie wpływają na pamięć. Jak pokazują badania, dieta MIND zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera aż o 53%! W przypadku występowania tej choroby, stosowanie tej diety znacznie spowalnia jej proces. Ponadto, usprawnia ona pracę mózgu oraz poprawia wygląd naszej skóry. Co ciekawe, dieta MIND jest całkiem prosta, a już częściowe przestrzeganie jej zasad wpływa korzystnie na układ nerwowy oraz sercowo-naczyniowy.

Z czego się składa dieta MIND?

Przestrzeganie diety MIND jest banalnie proste: nie wymaga ona liczenia kalorii, nie trzeba też całkowicie wykreślać z jadłospisu kawy czy słodyczy. Wystarczy do swojego menu wprowadzić na stałe określone produkty. Najważniejsze są zielone warzywa liściaste (jarmuż, szpinak, sałata), które opóźniają osłabienie funkcji poznawczych. Należy je spożywać przynajmniej dwa razy w tygodniu, a najlepiej robić to sześć razy. Warto również wprowadzić do diety orzechy oraz migdały, które można traktować jako przekąskę nawet pięć razy w tygodniu.

Do elementarnych składników diety zalicza się także:

  • owoce jagodowe,
  • strączki,
  • drób,
  • ryby,
  • produkty pełnoziarniste,
  • oliwę,
  • a nawet –  czerwone wino, którego lampkę powinno się pić raz dziennie.

Warto zrezygnować z kilku produktów, co nie oznacza, że musimy całkowicie pozbawić się przyjemności ich jedzenia. Powinniśmy jednak ograniczyć spożywanie ciasta i innych słodyczy, żółtego sera oraz fast foodów. Można spożywać czerwone mięso, ale najlepiej – tylko raz na cztery tygodnie. Spożywanie masła oraz margaryny powinniśmy ograniczyć do jednej łyżeczki dziennie. Aby dieta była skuteczna, powinniśmy także unikać smażonych potraw.

Każdy z nas jest inny, dlatego gwarancją sukcesu jest dopasowanie diety do stanu zdrowia, smaku oraz trybu życia. Jeśli chcesz żyć zdrowo, a przy okazji stracić kilka kilogramów, z pomocą przyjdzie Ci dietetyk. Pruszków i Warszawa to miasta, gdzie specjalnie dobrany dla Ciebie jadłospis ułoży specjalista, Elżbieta Kołczyńska.

Szukasz doświadczonego poradnictwa dietetycznego? Dietetyk Pruszków to najlepszy wybór

Rate this post
Reklama ubrania medyczne