CentrumEduMed Zdrowie Masaż tajski – inny niż wszystkie
Masaż tajski – inny niż wszystkie
0

Masaż tajski – inny niż wszystkie

0

Masaż tajski jest popularną formą rytuałów orientalnych. Doskonale relaksuje, jak i pozwala pozbyć się wielu dolegliwości bólowych. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że ten sposób masażu był niegdyś zarezerwowany jedynie dla członków rodzin królewskich. Na czym polega masaż tajski, jak działa oraz dla kogo jest przeznaczony w szczególności?

Relaks po tajsku

Masaż tajski to rytmiczne uciskanie określonych punktów zlokalizowanych na ciele człowieka. Niezwykłe w tej technice jest to, że jest on wykonywany przez masażystę przy użyciu całego ciała – dłoni, kciuków, nadgarstków, łokci, przedramion, a także kolan i stóp. Uciskane obszary to, według twórców, tak zwane punkty energetyczne. To od nich zależy stopień relaksacji, jakiej doświadcza osoba masowana. Metoda ta przynosi również ulgę w wielu dolegliwościach bólowych.

Masaż tajski jest połączeniem akupresury, Shiatsu oraz jogi i stretchingu. W trakcie jego wykonywania dochodzi do powolnego uciskania ciała, ale i rozciągania mięśni. Niekiedy przybiera dość intensywną postać, ale w efekcie przenosi nas w bardzo przyjemny stan relaksu i odprężenia.

Jak działa masaż tajski?

Ta uważana za niezwykle skuteczną technika masażu wyrosła na podłożu starożytnych terapii leczniczych. Te z kolei bazują na przekonaniu, że jedynie jedność ciała i ducha oraz harmonia tych dwóch elementów są w stanie zapewnić nam zdrowie, dobrą kondycję oraz odporność emocjonalną. Łącząc w sobie elementy jogi, akupresury oraz refleksologii, dąży do jednoczesnej poprawy kondycji fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej.

Każda z zastosowanych w trakcie masażu technik sprzyja innym celom. Akupresura, czyli ucisk energetycznych punktów na ciele, wspomaga:

  • procesy oczyszczania ciała,
  • poprawę przemiany materii,
  • wzmocnienie układu immunologicznego.

Elementy refleksologii sprzyjają z kolei eliminacji dolegliwości bólowych, pomagają w uwolnieniu się od problemów takich jak:

  • przykre objawy menopauzy,
  • stany depresyjne i lękowe,
  • bóle migrenowe.

Masaż tajski wykorzystuje też elementy jogi. Masażystka w trakcie trwania zabiegu układa ciało klienta w określonych asanach (pozycjach jogi). Dzięki temu korzystnie wpływa na:

  • uelastycznienie ciała,
  • wzmocnienie mięśni,
  • wygląd i stan skóry (staje się ona bardziej jędrna i lepiej dotleniona).

Ta forma masażu może też stanowić doskonałe wsparcie dla osób walczących o lepszą sylwetkę, gdyż pomaga kształtować ciało i redukować cellulit. Technika ta przyspiesza także spalanie tłuszczu.

Dla kogo jest przeznaczony masaż tajski?

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że masaż tajski to uniwersalna i wszechstronna metoda pozytywnie wpływająca zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne człowieka, jednocześnie działająca jak swego rodzaju lifting całego ciała.

Ta forma relaksu znajduje swoje szczególne zastosowanie w przypadku osób nadmiernie przemęczonych i zestresowanych. Masaż tajski polecany jest także osobom pracującym w trybie siedzącym oraz wszystkim tym, którym brakuje energii. Sprawdza się również w redukowaniu niektórych dolegliwości bólowych. To także doskonały sprzymierzeniec osób dążących do szczupłej sylwetki. Mogą się mu poddawać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Aby móc skorzystać z całego dobrodziejstwa masażu tajskiego, trzeba oddać się w ręce doświadczonych masażystów i masażystek, którzy indywidualnie podchodzą do każdego klienta. Profesjonaliści pomagają każdemu nie tylko w pozbyciu się stresu czy napięcia, ale i dążą do tego, aby jego ciało i umysł zaczęły stanowić jedność.

Idealnym miejscem, w którym można tego doświadczyć, jest gabinet masażu tajskiego Tajskie Spa w Warszawie

Unikalna atmosfera miejsca i wykwalifikowana kadra z pewnością zachęcają do odwiedzenia tego niezwykłego salonu. W trakcie zabiegu masażystki stosują wyłącznie oryginalne olejki i balsamy, które potęgują doznania i wpływają na efektywność masażu.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne