CentrumEduMed Zdrowie Szklane schody – czy jest się czego obawiać?
Szklane schody – czy jest się czego obawiać?
0

Szklane schody – czy jest się czego obawiać?

0

Wybór odpowiednich schodów do domu lub innych pomieszczeń użytkowych nie należy do najprostszych. Nowoczesna technologia oraz szerokie spektrum materiałów, z których możesz wybierać, sprawiają, że otwiera się przed Tobą wachlarz możliwości, który w momencie wyboru odpowiedniej opcji może stanowić nie lada problem. Kiedy jednak zdecydujesz się już na realizację schodów szklanych w swoim wnętrzu, musisz liczyć się z niezwykłymi wrażeniami estetycznymi oraz niesamowitym komfortem użytkowania powierzchni. Brzmi zaskakująco?

Czy aby na pewno bezpieczne?

Wielu osobom stającym przed wyborem odpowiednich schodów do ich wnętrza wydaje się, że wybór tych wykonanych ze szkła nie spełni ich oczekiwań i wpłynie znacząco na jakość ich wykończenia i użytkowania. Tymczasem nowoczesne schody szklane są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale przede wszystkim bezpieczne i wytrzymałe. Nowoczesna technologia produkcji oraz obróbki szkła pozwala dzisiaj na wykorzystywanie go nie tylko w zdobnictwie, ale i w budownictwie, co czyni z niego materiał niezwykle funkcjonalny i chętnie eksploatowany w branży mieszkaniowej. Stopnie szklanych schodów są wykonane z bardzo wytrzymałego klejonego warstwami hartowanego szkła, co czyni z nich wyjątkowo wytrzymały i bezpieczny w użytkowaniu materiał. Klejone szkło, nawet jeśli dojdzie do jego uszkodzenia, rozpada się na małe kawałki, które dzięki folii umieszczonej pomiędzy kolejnymi warstwami pozostają jednak na swoim miejscu i nie stwarzają zagrożenia.

Technologia to nie wszystko

Nowoczesne schody szklane są nie tylko niezwykle wytrzymałe i funkcjonalne, ale coraz częściej zaskakują swoim wyglądem i zachwycają niespotykanym designem. Schody wewnętrzne wykonane z tego kruszywa mogą być stosowane nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w hotelach, biurach, centrach handlowych i innych miejscach użyteczności publicznej, w których wrażenie ich użytkowników związane z estetyką wykonania schodów jest równie ważne co jakość ich konstrukcji. Dlatego architekci prześcigają się w stwarzaniu nowych pomysłów i projektów, udowadniając, że bezpieczne schody szklane mogą przybierać różne formy i barwy i stanowić niezwykłą dekorację pomieszczenia, w którym się znajdują. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu możliwości naturalnego światła znajdującego się w pomieszczeniu schody wykonane ze szkła mogą być odpowiednio doświetlane lub przyciemniane, co daje bardzo ciekawe efekty wizualne. Często spotykanym rozwiązaniem jest także podświetlanie schodów wielobarwnymi diodami LED, które nie tylko zdobią szklaną taflę, ale i wpływają na jakość użytkowania schodów.

Trudne w utrzymaniu?

Schody poza swoimi istotnymi funkcjami mają również ogromny wpływ na charakter wnętrza i dzięki swojej precyzji i estetycznemu wykonaniu mogą stanowić prawdziwe dzieło sztuki użytkowej. Szklane schody mogą przybierać całkowicie dowolny kształt i łączyć funkcjonalność z niezwykłym wzornictwem, odpowiadając indywidualnym preferencjom ich użytkowników. Co jednak z ich utrzymaniem? Nowoczesne schody wykonane ze szkła, dzięki swojej specyficznej formie, dopasowują się do pomieszczenia, w którym się znajdują, i świadczą o dobrym guście ich właścicieli, dlatego bardzo chętnie wykorzystywane są nie tylko w zaciszu eleganckich i prostych przestrzeni mieszkalnych, ale i we wnętrzach użyteczności publicznej. Schody wykonane z tego tworzywa są znakomitym rozwiązaniem w hotelach, wnętrzach firm czy reprezentacyjnych lobby, a więc w przestrzeniach, w których są bardzo mocno eksploatowane. Może się zatem wydawać, że zachowanie ich czystości oraz dobrego wyglądu może być trudnym zadaniem. Nic bardziej mylnego! Szklane powierzchnie, owszem, na pierwszy rzut oka mogą wydawać się trudne do utrzymania w czystości, ale ich użytkowanie nie zmienia normalnego rytmu sprzątania i nie różni się niczym od zabiegów wykonywanych w przypadku innych tworzyw i materiałów. Dodatkowym atutem szklanych schodów jest fakt, iż ich przezroczysta struktura sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia, kurz, smugi czy brud nie są tak szybko i bardzo widoczne jak to się dzieje chociażby w przypadku ciemnych i drewnianych powierzchni. Schody wykonane ze szkła są więc nie tylko bardzo praktyczne i bezpieczne, ale i przynoszą radość z ich użytkowania.

Źródło: Kobamet.pl

5/5 - (1 vote)
Reklama ubrania medyczne