CentrumEduMed Zdrowie Jak uchronić się przed katarem siennym?
Jak uchronić się przed katarem siennym?
0

Jak uchronić się przed katarem siennym?

0

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z katarem siennym, który zwany jest również alergicznym nieżytem nosa. Główną przyczyną są alergeny znajdujące się w powietrzu. Katar sienny może objawiać się poprzez kichanie, swędzenie nosa lub też gardła, kichanie oraz katar, ból głowy i zatok i wiele innych.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy można uchronić się przed katarem siennym, a jeśli tak to w jaki sposób? Jednym z głównych sposobów walki z alergicznym nieżytem nosa jest stosowanie leków antyhistaminowych. Aby uchronić się przed katarem należy zacząć korzystać z nich zanim rozpocznie się okres pylenia (co najmniej 2 tygodnie przed). To właśnie dzięki nim można uchronić się przed nieprzyjemnymi objawami związanymi z alergią.

Katar sienny

W okresie, w którym może pojawić się katar sienny, warto również stosować specjalistyczne krople do nosa oraz oczu. Jedną z najlepszych metod dostępnych na rynku jest niewątpliwie odczulanie. Polega ono na podawaniu pacjentowi (w odpowiednim odstępie czasowym) substancji alergizujących. Dzięki tej metodzie większość osób dość szybko odczuwa poprawę. Pomaga ona wyeliminować wszystkie negatywne symptomy choroby. Należy pamiętać, że w każdej chwili może dojść do nawrotu alergii, jednakże duża liczba pacjentów cieszy się życiem bez objawów przez wiele lat (a nawet do końca życia).

Innym dość kontrowersyjnym sposobem walki z katarem siennym jest korzystanie z leków homeopatycznych. Wśród najczęściej stosowanych środków można wyróżnić Allium Cepa (cebulę pospolitą), Euphrasie (tzw. Świetliki), Ambrosia, Wyethia i wiele innych, Ważne jest również to, aby starać się omijać alergeny, na które jesteśmy uczuleni – choć może się to okazać bardzo trudne.

Istotne jest również dbanie o czystość pomieszczeń. Warto korzystać z odkurzaczy dla alergików, pościeli a także nawilżaczy powietrza. Powinno się eliminować wszystkie przedmioty, na których gromadzi się kurz np. dywany, wykładziny, maskotki i inne zbędne rzeczy.

Stosowanie tych sposobów jest niezwykle ważne, ponieważ dzięki nim można uchronić się przed katarem siennym.

źródło:

katar sienny – http://blog-antyalergiczny.pl/katar-sienny/

Rate this post
Reklama ubrania medyczne