CentrumEduMed Zdrowie Zastosowanie wody jonizowanej w przeciwdziałaniu grzybicy stóp
Zastosowanie wody jonizowanej w przeciwdziałaniu grzybicy stóp
0

Zastosowanie wody jonizowanej w przeciwdziałaniu grzybicy stóp

0

Grzybica stóp to nieprzyjemna i wstydliwa dolegliwość, która dotyka sporo osób. O jej powszechności świadczyć mogą wszechobecne reklamy oraz liczne preparaty, które mają jak najszybciej zaradzić problemowi. Z ich skutecznością bywa różnie. Często testujemy różne specyfiki, aby ostatecznie trafić do lekarza i wyleczyć się antybiotykiem. A wystarczyłaby… woda!

Co ma woda do grzybicy?

Grzybica ma sporo wspólnego z wodą. Najłatwiej zainfekować skórę i paznokcie właśnie w wilgotnym środowisku. Publiczne baseny, sauny, współdzielone prysznice – brak ostrożności w takich miejscach może skończyć się tym, że do domu wrócimy z nieproszonymi gośćmi, który wkrótce dadzą o sobie znać. Pieczenie, swędzenie, pękanie skóry stóp – to bolesne, przykre, nieestetyczne i przede wszystkim zaraźliwe dolegliwości. Chwila nieuwagi wystarczy, abyśmy podzielili się grzybicą z domownikami, a wtedy leczenie jest naprawdę trudne, ponieważ musi być zsynchronizowane.

Woda może jednak także sprzyjać walce z grzybicą. Nie dotyczy to każdej wody. Co zrobić, aby nasz organizm stał się odporniejszy na atak grzybów, a zainfekowany szybciej się z nimi uporał?

Woda jonizowana w służbie zdrowych stóp

Woda jonizowana może pomóc w zwalczeniu grzybicy. Bez preparatów z apteki, działając zarówno od wewnątrz naszego ciała, jak i powierzchniowo!

Woda alkaliczna sprzyja poprawieniu procesów obronnych. To dobry wstęp do leczenia grzybicy, ale regularne spożywanie wody lekko alkalicznej będzie dobroczynne dla naszego zdrowia nie tylko w kontekście grzybicy.

Woda kwasowa także jest przydatna. Silnie kwaśna woda zaaplikowana powierzchniowo przy użyciu spryskiwacza pozwala uporać się z infekcją grzybiczą stóp. Zmienione chorobowo miejsca należy spryskać rano i wieczorem, nie wycierać.

Jeżeli grzybica jest wyjątkowo silna, należy wprowadzić namaczanie w wodzie silnie alkalicznej. Dobrze jest przynajmniej cztery razy w tygodniu moczyć stopy w wodzie o wysokim pH przez minimum 20 minut. Po osuszeniu trzeba spryskać chore miejsca wodą kwasową, tak jak to opisano wyżej.

Nie można skutecznie walczyć z grzybicą bez odkażenia podłogi i tekstyliów, które mają styczność ze stopami. Wszelkie skarpety, buty, ręczniki, rajstopy i inne należy namoczyć w mocno kwasowej wodzie przed praniem. Woda kwasowa ma właściwości grzybobójcze. Warto też regularnie spryskiwać nią buty.

To nie jedyne prozdrowotne zastosowania wody jonizowanej. Dowiedz się więcej na www.blog.jonizowany.pl.

Reklama ubrania medyczne