CentrumEduMed Zdrowie Zastosowanie wody jonizowanej w przeciwdziałaniu grzybicy stóp
Zastosowanie wody jonizowanej w przeciwdziałaniu grzybicy stóp
0

Zastosowanie wody jonizowanej w przeciwdziałaniu grzybicy stóp

0

Grzybica stóp to nieprzyjemna i wstydliwa dolegliwość, która dotyka sporo osób. O jej powszechności świadczyć mogą wszechobecne reklamy oraz liczne preparaty, które mają jak najszybciej zaradzić problemowi. Z ich skutecznością bywa różnie. Często testujemy różne specyfiki, aby ostatecznie trafić do lekarza i wyleczyć się antybiotykiem. A wystarczyłaby… woda!

Co ma woda do grzybicy?

Grzybica ma sporo wspólnego z wodą. Najłatwiej zainfekować skórę i paznokcie właśnie w wilgotnym środowisku. Publiczne baseny, sauny, współdzielone prysznice – brak ostrożności w takich miejscach może skończyć się tym, że do domu wrócimy z nieproszonymi gośćmi, który wkrótce dadzą o sobie znać. Pieczenie, swędzenie, pękanie skóry stóp – to bolesne, przykre, nieestetyczne i przede wszystkim zaraźliwe dolegliwości. Chwila nieuwagi wystarczy, abyśmy podzielili się grzybicą z domownikami, a wtedy leczenie jest naprawdę trudne, ponieważ musi być zsynchronizowane.

Woda może jednak także sprzyjać walce z grzybicą. Nie dotyczy to każdej wody. Co zrobić, aby nasz organizm stał się odporniejszy na atak grzybów, a zainfekowany szybciej się z nimi uporał?

Woda jonizowana w służbie zdrowych stóp

Woda jonizowana może pomóc w zwalczeniu grzybicy. Bez preparatów z apteki, działając zarówno od wewnątrz naszego ciała, jak i powierzchniowo!

Woda alkaliczna sprzyja poprawieniu procesów obronnych. To dobry wstęp do leczenia grzybicy, ale regularne spożywanie wody lekko alkalicznej będzie dobroczynne dla naszego zdrowia nie tylko w kontekście grzybicy.

Woda kwasowa także jest przydatna. Silnie kwaśna woda zaaplikowana powierzchniowo przy użyciu spryskiwacza pozwala uporać się z infekcją grzybiczą stóp. Zmienione chorobowo miejsca należy spryskać rano i wieczorem, nie wycierać.

Jeżeli grzybica jest wyjątkowo silna, należy wprowadzić namaczanie w wodzie silnie alkalicznej. Dobrze jest przynajmniej cztery razy w tygodniu moczyć stopy w wodzie o wysokim pH przez minimum 20 minut. Po osuszeniu trzeba spryskać chore miejsca wodą kwasową, tak jak to opisano wyżej.

Nie można skutecznie walczyć z grzybicą bez odkażenia podłogi i tekstyliów, które mają styczność ze stopami. Wszelkie skarpety, buty, ręczniki, rajstopy i inne należy namoczyć w mocno kwasowej wodzie przed praniem. Woda kwasowa ma właściwości grzybobójcze. Warto też regularnie spryskiwać nią buty.

To nie jedyne prozdrowotne zastosowania wody jonizowanej. Dowiedz się więcej na www.blog.jonizowany.pl.

5/5 - (1 vote)
Reklama ubrania medyczne