CentrumEduMed Zdrowie Jak działają globulki na suchość pochwy?
0

Jak działają globulki na suchość pochwy?

0

Suchość pochwy jest problemem, który rzutuje nie tylko na jakość stosunku seksualnego. Otarcia i uszkodzenia śluzówki, które powstają w przypadku tego schorzenia mogą w konsekwencji doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Globulki dopochwowe są jednym ze sposobów na leczenie suchości pochwy. W jaki sposób działają tego typu preparaty?

Suchość pochwy – z czego wynika?

Niedostateczne nawilżenie okolic intymnych, określane potocznie mianem suchości pochwy można poznać po uczuciu pieczenia i swędzenia oraz po zaczerwienieniu. Przyczyną takiego zjawiska jest zbyt mała ilość estrogenów – damskich hormonów odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia pochwy oraz ukrwienia błon śluzowych. Zaburzenie w produkcji tego hormonu ma znaczenie dla wystąpienia licznych problemów zdrowotnych, w tym suchości pochwy.

Zaburzenia hormonalne nie są jednak jedyną przyczyną schorzenia. Może do niego doprowadzić również nieprawidłowa higiena okolic intymnych, noszenie bielizny wykonanej ze sztucznych włókien, a także przyjmowanie niektórych leków.

Dlaczego suchość pochwy należy leczyć?

Odpowiednia ilość naturalnego śluzu gwarantuje bezpieczeństwo wrażliwych okolic intymnych. Suchość pochwy nie jest więc stanem naturalnym dla kobiety. Jej wystąpienie oznacza szereg problemów związanych z otarciami i uszkodzeniami nabłonka. To w konsekwencji może doprowadzić do licznych infekcji intymnych.

Wirusy, bakterie i grzyby mogą pojawić się w pochwie z powodu zasadowego pH. Takie środowisko sprzyja rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów. Warto wiedzieć, że nieleczona suchość pochwy może w konsekwencji doprowadzić nawet do niepłodności. Na szczęście, istnieją łatwe sposoby na pozbycie się problemu.

Sposób działania globulek dopochwowych

Jedną z najpopularniejszych metod leczenia wyżej opisanego schorzenia jest stosowanie globulek na suchość pochwy. Tego typu preparaty zawierają w swoim składzie składniki o silnym działaniu nawilżającym, kojącym i regenerującym. W jaki sposób działa specyfik?

Po umieszczeniu w okolicach intymnych globulka ulega stopieniu i staje się płynna. Zawarty w jej środku płyn powleka błony śluzowe, gwarantując sprzyjające warunki do ich odbudowy. Globulki na suchość pochwy dbają nie tylko o nawodnienie, ale też przywracają właściwe pH wrażliwych okolic.

W tego typu środkach często można znaleźć podobne składniki. Do najpopularniejszych należą:

  • kwas hialuronowy,
  • kwas mlekowy,
  • hialuronian sodu,
  • glikogen,
  • ekstrakt z aloesu,
  • wyciąg z rumianku pospolitego.

Warto wiedzieć, że globulki dopochwowe przydadzą się nie tylko w przypadku suchości pochwy. Preparaty tego typu są też idealnym rozwiązaniem w przypadku obrzęków i uczucia dyskomfortu wynikającego z innych przyczyn zdrowotnych. Z tego powodu, dobrym rozwiązaniem jest posiadanie globulek na suchość pochwy w domowej apteczce.

Chcąc zadbać o swoje zdrowie intymne, warto być odpowiednio przygotowanym. Suchość pochwy może przytrafić się każdej kobiecie. Posiadając odpowiedni preparat leczniczy można szybko i łatwo pozbyć się problemu.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne