CentrumEduMed Zdrowie Chroń się przed upałami – postaw na rolety zaciemniające!
Chroń się przed upałami – postaw na rolety zaciemniające!
0

Chroń się przed upałami – postaw na rolety zaciemniające!

0

Rolety pomagają nam w zachowaniu prywatności w naszym wnętrzu, w dogodnym sterowaniu wpadającym przez okna do domu światłem słonecznym, a w przypadku rolet zaciemniającychchronią nas przed upałami i pomagają zapobiegać nagrzewaniu się pomieszczeń. Na rynku spotkać można rolety zacieniające zwykłe oraz rzymskie, występujące w wielu kolorach i rozmiarach, dzięki czemu każdy może znaleźć produkt, który idealnie dopasuje do swojego indywidualnego gustu i wnętrza.

Ochrona wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem

Roleta zaciemniająca nie przepuszcza światła, dzięki czemu będzie idealnym rozwiązaniem w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych lub takich, w których zależy nam na większym zacienieniu, jak np. sypialnia lub pokoje dziecięce. Zastosowane do produkcji rolet zaciemniających tkaniny całkowicie blokują przedostawanie się promieni słonecznych do naszego wnętrza, w ten sposób zapobiegając ich nadmiernemu nagrzewaniu. Rolety zaciemniające pozwalają nam skutecznie uporać się z letnim upałem we wszystkich pomieszczeniach naszego domu. Szczególna rolę mogą spełnić w biurach lub salonach, w których korzystamy z komputerów czy oglądamy telewizję.

Odpowiednie zacienienie dzięki starannie dobranym tkaninom

Roleta zaciemniająca swoje właściwości zawdzięcza odpowiedniej gramaturze materiału. Dzięki temu, niezależnie od tego, czy wybierzemy kolor jasny, czy ciemny, możemy liczyć na taką samą skuteczność przy ochronie przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń lub przed promieniami słonecznymi. Zastosowanie rolety zaciemniającej w sypialni zagwarantuje nam komfortowy i długi sen, nawet w lecie, kiedy to często budzą nas wpadające do wnętrza promienie słońca.

Jak dobrać odpowiednią roletę zaciemniającą?

Bogactwo wzorów i kolorów dostępnych na rynku rolet zaciemniających na pewno ułatwia nam ich wybór pod względem dopasowania ich do kolorystyki i stylu wnętrza. Przed wizytą w sklepie lub zakupami online powinniśmy jednak dokładnie zmierzyć wszystkie okna w naszym domu i zastanowić się, jaki sposób montażu rolety będzie dla nas najbardziej optymalny i odpowiedni. Najczęściej wybieraną opcja montażu rolet zaciemniających jest montaż bezinwazyjny, czyli przyklejanie ich lub montowanie za pomocą uchwytów zaciskowych na skrzydle okiennym. Bardzo często przy roletach zaciemniających spotkać możemy się także z prowadzeniem bocznym, które unieruchamia roletę, zapewniając jej stabilność przy otwieraniu, zamykaniu, a w szczególności przy uchylaniu okien. Kolejnym systemem zapewniającym stabilność jest roleta w kasecie, minimalizująca dodatkowo boczne prześwity słońca. Trzecim rozwiązaniem jest roleta zacieniająca wolnowisząca, zazwyczaj w sposób inwazyjny montowana do sufitu lub do ściany. Jest ona często wybierana do zaciemnienia większych powierzchni, jednak jej minusem jest to, iż odstaje ona od ściany, tworząc niewielkie, boczne prześwity, przez które do naszego wnętrza dostać się może nieco światła.

Decydując się na rolety zaciemniające, powinniśmy pamiętać, że jest to wybór na lata. Warto więc przemyśleć starannie ich wybór i zdecydować się na produkty starannie wykonane z najwyższej jakości, solidnych materiałów.

źródło: sklep.mardom.com.pl – rolety i karnisze producent

Rate this post
Reklama ubrania medyczne