CentrumEduMed Edukacja i Nauka Wykorzystanie toksyny botulinowej w kosmetologii – opanuj to do perfekcji

Wykorzystanie toksyny botulinowej w kosmetologii – opanuj to do perfekcji

0

Toksyna botulinowa, zwana również botoksem wciąż stanowi popularny rodzaj preparatów w niejednym gabinecie medycyny estetycznej. Chcąc prawidłowo wykonywać zabiegi z jej wykorzystaniem, warto ukończyć szkolenie i poznać wiedzę teoretyczną. Ten wpis został poświęcony wykorzystaniu botoksu w warunkach profesjonalnych. Poznaj praktyczne wskazówki na temat toksyny botulinowej.

Toksyna botulinowa – co to takiego?

Nazywana potocznie botoksem toksyna botulinowa jest substancją produkowaną przez laseczki jadu kiełbasianego. Co ważne, istnieje aż siedem podtypów toksyny, które są oznaczane literami od A do G. Każdy wariant posiada nieco inne właściwości i zastosowanie.

Na każdym szkoleniu z medycyny estetycznej można dowiedzieć się, że toksyna botulinowa wykorzystywana do zabiegów to ta z numerem A. Botoks wykazuje bardzo skuteczne działanie w wielu obszarach. Doskonale radzi sobie ze spłyceniem zmarszczek, korekcją niedoskonałości i odmładzaniem głębszych warstw skóry. Dodatkowym atutem substancji jest możliwość jego zastosowania w przypadku problemu nadmiernego pocenia. Co istotne, botoks jest bezpieczny w stosowaniu.

Należy też pamiętać, że efekty działania substancji nie są stałe. Aby zapewnić pacjentowi długotrwałe rezultaty zabiegowe, należy powtarzać proces iniekcji co kilka miesięcy.

Jak działa botoks?

Działanie botoksu polega na blokowaniu przewodzenia impulsów nerwowych wywołujących skurcze mięśni twarzy. W ten sposób można nie tylko wypełnić już istniejące zmarszczki, ale także zapobiec występowaniu kolejnych. Po aplikacji botoksu, skóra przestaje się marszczyć, co powoduje wiele pozytywnych efektów dla pacjenta.

Zabiegi z toksyną botulinową, które można wykonać to:

  • korekcja zmarszczek,
  • niwelowanie tzw. uśmiechu dziąsłowego,
  • leczenie nadpotliwości,
  • wsparcie w leczeniu bruksizmu,
  • redukcja tzw. brody brukowanej.

Dlaczego warto iść na szkolenie z toksyny botulinowej?

Aby móc dobrze przeprowadzić zabieg z wykorzystaniem botoksu, warto mieć doświadczenie w jego aplikacji. Podczas szkolenia z toksyny botulinowej specjalista dowie się nie tylko na temat teorii zabiegowej. Będzie miał również możliwość samodzielnego przeprowadzenia procedury.

Istnieje wiele specjalizacji związanych ze stosowaniem botoksu. Szkolenia z medycyny estetycznej obejmują między innymi kurs Baby Botox, Mezobotox czy modelowanie ust problematycznych w połączeniu z kwasem hialuronowym. Średni koszt uzyskania wymienionych certyfikatów oscyluje w granicach od 2000 do 3500 zł.

Wiedza na temat prawidłowej aplikacji toksyny botulinowej gwarantuje maksymalną satysfakcję i bezpieczeństwo pacjenta. Z tego powodu, każda osoba zainteresowana profesjonalną iniekcją powinna zapisać się na szkolenie kwalifikujące do przeprowadzania tego rodzaju zabiegów.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne