CentrumEduMed Uroda Modelowanie ust kwasem hialuronowym – jak długo utrzymują się efekty?
Modelowanie ust kwasem hialuronowym – jak długo utrzymują się efekty?
0

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – jak długo utrzymują się efekty?

0

Medycyna estetyczna podbija ówczesny rynek kosmetyczny oferując coraz bardziej wyszukane zabiegi, które pomagają w utrzymaniu młodego wyglądu. Do wyboru jest wiele różnych opcji z wykorzystaniem urządzeń, laserów czy igieł. Można poprawić swoje nogi, uda, brzuch, ramiona czy twarz. Bogata oferta salonów kosmetycznych pokazuje, że jest to mocno rozchwytywana kategoria. Najbardziej topowym zabiegiem wśród kobiet jest modelowanie ust kwasem hialuronowym. Na czym polega i kto go wybiera?

Czym jest kwas hialuronowy?

Można zauważyć, że kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kosmetyków. A to za sprawą dobroczynnych właściwości jakie posiada. Kwas ten znajduje się w ciele każdego człowieka, znajdziemy go konkretnie w skórze, gdzie spełnia bardzo ważne role. Doskonale wiąże wodę, dzięki czemu skóra pozostaje odpowiednio nawilżona i miękka. Jednak po 25 roku życia spada jego stężenie w organizmie co skutkuje pojawieniem się zmarszczek i utratą jędrności. Kwas ma zastosowanie w wielu dziedzinach: ortopedii, laryngologii czy stomatologii, jest także składnikiem leków, gdzie przedłuża ich trwałość. Zastosowanie tego środka do powiększenia ust jest dosyć popularne i stosowane częściej u kobiet niż u mężczyzn w każdym wieku. Poprawia on nie tylko kwestie wizualne, ale z pewnością każda kobieta czuje się piękniej z wymarzonymi ustami. Można także zastosować kwas do wypełnienia zmarszczek wokół ust bądź też do podniesienia kącików.

Jak wygląda zabieg modelowania ust kwasem?

Zabieg ten jest dość krótki i bezbolesny. Kobiety decydują się na tę opcję, gdy posiadają dość wąskie wargi i chcą mieć pełniejsze i bardziej uwydatnione usta. Ale także te panie, które posiadają większe usta stosują ten zabieg, aby poprawić ich nawilżenie i jędrność. Tak samo w przypadku wszelkich asymetrii lub wad zgryzu, zabieg ten zdecydowanie poprawi ich wizerunek. Sama procedura nie jest skomplikowana. Zabieg powinien być jednak przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę. Do samego zabiegu nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać, a całość trwa do 30 minut. Zastosowane są zwykle znieczulenia w formie maści, aby pacjentka czuła się komfortowo i nie czuła bólu. Zabieg przeprowadzany jest sterylną igłą, którą wstrzykuje się kwas pod skórę. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, który zniknie po 2-3 dniach i dopiero wtedy usta przyjmą docelowy kształt. Efekt pięknie wymodelowanych ust utrzymuje się kilka miesięcy, średnio nawet do roku, a wszystko zależy od stanu skóry, genetyki, zastosowanego preparatu i jest indywidualną kwestią każdej osoby.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej. Do tego jest bezpieczny co sprawia, że kobiety coraz częściej decydują się na jego przeprowadzenie.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne