CentrumEduMed Uroda Domowe sposoby na zadbaną cerę
Domowe sposoby na zadbaną cerę
0

Domowe sposoby na zadbaną cerę

0

Dbanie o cerę nie musi oznaczać mnóstwa pieniędzy wydanych na wizyty u kosmetyczki czy po prostu na drogie kosmetyki. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że wzorem naszych mam i babć, możliwe jest dbanie o cerę domowymi sposobami, które nie wymagają sporych nakładów finansowych i energii. Czy cera pielęgnowana domowymi sposobami na pewno będzie odpowiednio zadbana? Przekonajmy się.

W czym tkwi wyższość zabiegów przeprowadzonych w domu nad zabiegami z wykorzystaniem kosmetyków, w tym tych przeprowadzanych w gabinecie kosmetycznym? Odpowiedź jest prosta: w naturalności i prostocie. Domowe sposoby zakładają użycie naturalnych składników, o czym przekonacie się za chwilę, a także można je łatwo przygotować. Zwykle nie zajmuje to więcej niż kwadrans.

Siła tkwiąca w jajku

Pierwszym sposobem na zadbaną cerę może być maseczka z żółtka pochodzącego z jajka kurzego. To bardzo prosty zabieg polegający na tym, że na twarz nakładamy ciepły ręcznik i pozostawiamy go na kilka minut. Później, gdy skóra jest już nagrzana, nakładamy żółtko na twarz i dajemy mu 30 minut. Po wszystkim maseczkę można zmyć ciepłą wodą. Co nam daje tego rodzaju zabieg? Przede wszystkim natłuszcza skórę. Żółtko z jajka kurzego zawiera w sobie znaczną ilość tłuszczy, w tym cholesterol i rozpuszczające się w nim minerały.

Co do cery tłustej?

Gdy nasza cera zalicza się do tłustych, idealną maseczką dla niej będzie ta wykonana z jabłek. Jej wykonanie również nie zabierze zbyt dużo czasu i jest banalnie proste. Pierwsze, co należy zrobić to starcie jabłek na tarce, a potem dodać do jabłka dwie łyżki miodu. By maseczka bardziej trzymała się twarzy, polecamy dodanie do niej dwóch łyżek płatków owsianych. Maseczka powinna pozostać na twarzy około kwadransa. Później można ją zmyć zimną wodą.

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami to zmora wielu kobiet, które nie wiedzą jak sobie z nimi radzić. Tu z pomocą dla naszej urody przybywa sok z ogórków. Aby skutecznie pozbyć się cieni pod oczami, należy zamoczyć w soku waciki i przyłożyć je do twarzy na około 15 minut. To powinno zredukować problem. Pod zdjęciu wacików, twarz należy umyć zimną wodą.

To tylko kilka sposobów z szerokiej gamy tradycyjnych, domowych metod stosowanych przez nasze mamy i babcie, by wyglądać piękniej i młodziej. Domowe sposoby są często dużo skuteczniejsze niż drogie zabiegi wykonywane przez profesjonalną kosmetyczkę.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne