CentrumEduMed Uroda Blizny potrądzikowe u dorosłych – poznaj jeden prosty sposób, aby się ich pozbyć!
Blizny potrądzikowe u dorosłych – poznaj jeden prosty sposób, aby się ich pozbyć!
0

Blizny potrądzikowe u dorosłych – poznaj jeden prosty sposób, aby się ich pozbyć!

0

Wydawałoby się, że trądzik oraz związane z nim wszelkie nieprzyjemności to problem, z którym borykają się głównie nastolatki. Prawda jest jednak taka, że blizny potrądzikowe, które stanowią najczęstszą pozostałość po tym schorzeniu skóry, dotyczą również dorosłych. Choć istnieje wiele różnych sposobów na walkę z bliznami po trądziku, to tak naprawdę tylko jeden z nich charakteryzuje się wysoką skutecznością, a jest nim laseroterapia. Obecnie na rynku medycznym możemy skorzystać z kilku różnych laserów w celu redukcji blizn potrądzikowych, jednak eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy specjalizują się w wykonywaniu zabiegów laserowych, polecają w tym przypadku innowacyjne lasery pikosekundowe. Podpowiadamy, w czym tkwi sekret tej nowoczesnej technologii!

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych nie jest jedynym, ale zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem walki z tego typu niedoskonałościami. W tym przypadku na pewno nie pomogą nam żadne kosmetyki – istotą usuwania blizn potrądzikowych, które stanowią wgłębienia w strukturze skóry, jest pobudzanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, a tym samym stymulacja skóry do odbudowy znajdujących się na jej powierzchni uszkodzeń. Poza laseroterapią to zadanie spełniają także zabiegi złuszczania mechanicznego (peelingi), które jednak w porównaniu z nowoczesną laseroterapią nie są tak precyzyjne i komfortowe dla pacjenta.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem – dlaczego lasery pikosekundowe?

Lasery pikosekundowe to zdecydowanie najnowocześniejsze urządzenia, jakimi dysponują dziś gabinety medycyny estetycznej. W porównaniu do tradycyjnych laserów frakcyjnych, używanych do tej pory najczęściej przy usuwaniu różnego rodzaju blizn, są znacznie delikatniejsze dla skóry pacjenta. Ultrakrótka wiązka światła laserowego przenika w głębokie warstwy skóry bez naruszania naskórka, dzięki czemu pacjent nie jest narażony na silne podrażnienia, a co za tym idzie długi okres rekonwalescencji. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają usuwanie blizn potrądzikowych laserami pikosekundowymi PicoSure i Discovery Pico przede wszystkim ze względu na niemal bezbolesny i bezpieczny przebieg procedury zabiegowej – niezwykle krótkie impulsy światła laserowego mają ograniczony kontakt ze skórą, dzięki czemu nie przegrzewa się i nie ulega poparzeniu. Zabieg jest niezwykle krótki i przynosi szybkie rezultaty – procedura zabiegowa trwa zazwyczaj kilkanaście minut, a jej pierwsze efekty zauważymy już po upływie 2-3 tygodni. Oczywiście, jeśli zależy nam na tym, aby uzyskać pełen efekt likwidacji blizn potrądzikowych, powinniśmy zdecydować się na serię mniej więcej 3-4 zabiegów laserami pikosekundowymi.

Lasery pikosekundowe – nie tylko redukcja blizn potrądzikowych

Technologia pikosekundowa zastosowana w laserach PicoSure i Discovery Pico doskonale sprawdzi się nie tylko przy leczeniu blizn potrądzikowych, lecz także wielu innych, trudnych do usunięcia zmian skórnych. Krótka wiązka światła laserowego doskonale radzi sobie z rozbijaniem barwników kolorowych tatuaży, makijażu permanentnego czy zmian pigmentacyjnych. Przy pomocy tych innowacyjnych urządzeń możemy też uzyskać efekt miniliftingu twarzy dzięki ich wyjątkowym właściwościom odmładzającym.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania blizn potrądzikowych przy pomocy urządzeń PicoSure i Discovery Pico znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/discovery-pico/

Rate this post
Reklama ubrania medyczne