CentrumEduMed Zdrowie Botoks – nie tylko na zmarszczki! Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową
Botoks – nie tylko na zmarszczki! Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową
1

Botoks – nie tylko na zmarszczki! Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

1

Czy znasz jakąś skuteczną metodę na leczenie nadpotliwości? To niestety jeden z tematów tabu, o których nie słyszy się zbyt wiele. Problem nadmiernej potliwości jest często pomijany, mimo iż cierpi na niego bardzo dużo osób. To dolegliwość, która jest wyjątkowo uporczywa w codziennych sytuacjach. Wynika z nadaktywności gruczołów potowych. Czynniki, które mogą zwiększyć dokuczliwość tego problemu to: stres, temperatura, wysiłek fizyczny – są to sytuacje, których trudno uniknąć w życiu zawodowym czy prywatnym. Jeżeli zmagasz się z nadpotliwością, rozważ wykonanie zastrzyku toksyny botulinowej.

Jak to działa?

Kojarzony raczej z medycyną estetyczną botoks okazuje się mieć więcej właściwości niż tylko modelowanie kształtu ust czy wypełnianie zmarszczek. Toksyna botulinowa może okazać się niezastąpiona w przypadku nadmiernego pocenia się. Zabieg hamuje gruczoły potowe, a nadpotliwość ustępuje już kilka dni po nim. Efekt utrzymuje się nawet przez pół roku. Dzięki temu możesz czuć się swobodnie w każdej sytuacji, nie martwiąc się dłużej tym wstydliwym problemem. Botoks w leczeniu nadpotliwości wstrzykuje się za pomocą bardzo cienkiej igły w takie miejsca jak dłonie, stopy, pachy albo twarz. W zabiegu wykorzystuje się niewielką ilość substancji. Ponieważ zastrzyki są wyczuwalne, wykonuje się je pod miejscowym znieczuleniem. Aby mieć pewność bezpieczeństwa zabiegu, należy zapoznać się z listą przeciwskazań uniemożliwiających wykonanie zastrzyków toksyny botulinowej. Szczegółowy wykaz znajduje się na stronie: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/toksyna-botulinowa/item/75-toksyna-botulinowa-leczenie-nadmiernej-potliwosci.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

O tym, czy potliwość jest nadmierna, decyduje subiektywne odczucie każdego człowieka. Jeżeli codziennie martwisz się tym, aby nie brudzić ubrań potem, a kupione w aptece antyperspiranty nie są skuteczne, rozważ poddanie się zabiegowi. Warto wcześniej skonsultować swój problem z lekarzem, ponieważ nadmierna potliwość może być objawem takich chorób jak: przewlekłe zakażenia, cukrzyca, nadczynność tarczycy czy nowotwory. Jeżeli okaże się, że żadna choroba nie występuje, mówi się o nadpotliwości pierwotnej.

Bezpieczeństwo

Leczenie nadmiernej potliwości za pomocą toksyny botulinowej jest zabiegiem małoinwazyjnym i nie ma żadnych skutków ubocznych. Mimo tego, iż zabieg ogranicza pracę gruczołów potowych, to w żaden sposób ich nie uszkadza.

Wykonanie botoksu powinno być poprzedzone rozmową z lekarzem, który zdecyduje, w które miejsca należy wstrzyknąć toksynę.

Jeśli decydujesz się na zabieg, upewnij się, że nie cierpisz na nadwrażliwość na któryś ze składników preparatu. Botoksu nie wykonuje się również w przypadku ciąży, okresu laktacji czy infekcji skóry. Zabieg znacznie zmniejszy ilość potu. Po upływie sześciu miesięcy, kiedy gruczoły potowe wrócą do wytwarzania większej jego ilości, można wykonać zabieg ponownie.

Dostępność zabiegu

Zabieg powinien być wykonywany przez dermatologa lub chirurga plastyka. Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej przy nadpotliwości zazwyczaj oferują kliniki specjalizujące się w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Jedną z nich jest Klinika Medycyny Estetycznej Esteticmed. Godny zaufania specjalista przeprowadzi odpowiedni wywiad, zadecyduje o obszarze zabiegowym, odpowiednio zaaplikuje znieczulenie oraz wprowadzi zastrzyk. Botoks nie wymaga ani wcześniejszego przygotowania, ani późniejszej rekonwalescencji. Zabieg pozwoli zapomnieć o wstydliwej nadpotliwości i cieszyć się schludnym wyglądem.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne