CentrumEduMed Zdrowie Obrzęk nóg – kilka porad
Obrzęk nóg – kilka porad
0

Obrzęk nóg – kilka porad

0

Jednym z głównych problemów zdrowotnych wynikających z wykonywanej pracy są zmęczone, opuchnięte nogi. Mogą na to wpłynąć godziny stania, ale nawet wiele godzin siedzenia przy biurku sprawią, że stopy oraz łydki będą bolesne i spuchnięte. Problem pojawia się również latem, kiedy temperatura wzrasta. Zwykle nie jest to groźna przypadłość i nie powoduje poważnych chorób, ale jest wyjątkowo uciążliwa i nieprzyjemna. Istnieje jednak kilka sposobów na radzenie sobie z tym problemem.

Po długim siedzeniu przy biurku najlepiej wykonać stopami kilka ruchów okrężnych- zataczaj nimi koła na zewnątrz. Pobudza się w ten sposób mięśnie i zapewnia lepsze krążenie. To sprawdzona metoda, ale poprawiająca stan nóg tylko na chwile.

Mycie stóp w chłodnej wodzie również wpłynie na ich stan. Dolane do wody soku z cytryny i odrobiny soli z pewnością przyniesie im ulgę. W przypadkach, kiedy jest to niemożliwe, najlepiej posmarować stopy mentolem, aby zapewnić sobie uczucie chłodu. Po kąpieli oraz w trakcie pracy warto również masować nogi poprzez energiczne uciskanie, aby pobudzić krążenie limfy w organizmie. Dobrze też przez kilka minut leżeć z nogami powyżej poziomu serca.

Powyższe sposoby są jednak tylko domowymi trikami, które przynoszą ulgę na chwile, ale nie rozwiązują problemu. Najlepiej jednak walczyć z opuchlizną jeszcze przed jej powstaniem, dlatego warto zainwestować w odpowiednią odzież. Jedni proponują skarpetki bezuciskowe, a inni takie podkolanówki, które pobudzają krążenie krwi w nogach, a więc zmniejszają ich obrzęk. Pierwszy typ nie zmniejszy krążenia krwi w nogach, to na pewno go też nie poprawi. Dopiero w przypadku drugich, modelujących podkolanówek problem zostanie rozwiązany jeszcze przed pojawieniem się. Oba typy skarpetek można nabyć w lepszych sklepach z odzieżą lub sprzętem rehabilitacyjnym. Niektóre podkolanówki poprawiające krążenie można znaleźć również w sklepach internetowych jak Mango. Kolejną zaletą takich skarpetek jest ich zdolność do modelowania ciała, a więc poprawy wyglądu.

Rate this post
Reklama ubrania medyczne