CentrumEduMed Zdrowie Jaki wpływ na zdrowie fizyczne ma jazda konna?
Jaki wpływ na zdrowie fizyczne ma jazda konna?
0

Jaki wpływ na zdrowie fizyczne ma jazda konna?

0

Promowanie sportu jako jednej z najskuteczniejszej metody utrzymania dobrej kondycji i zdrowia stało się jedną z największych idei XXI wieku. Najczęściej korzystamy z najlepiej dostępnych form sportu, jak bieganie, jazda na rowerze czy fitness. Do łask powracają jednak  mniej do tej pory popularne sporty, jak jeździectwo, które może być źródłem ogromnego dobra dla człowieka.

Mięśnie w dobrej kondycji

Zawodowi jeźdźcy doskonale wiedzą, z jak dużym wysiłkiem związana jest jazda konna. W sposób szczególnie intensywny pracują nasze mięśnie, które jednocześnie się rozluźniają i są wzmacniane. Jazda konna powoduje rozciąganie mięśni, a jak wiadomo, tylko odpowiedni stretching może nam zapewnić długą sprawność fizyczną. W sposób szczególny pracują mięśnie nóg, jednak bez wątpienia można odczuć również mięśnie pleców i brzucha, który wspomaga utrzymanie równowagi. Jazda konna to praca całego ciała. Mięśnie rąk pracują przy trzymaniu wodzy i sterowaniu koniem.

Jeździectwo jest też doskonałą alternatywą dla ćwiczeń mięśni nóg. Praca mięśni łydek, wewnętrznej strony ud i bioder sprawia, że te partie ciała są w sposób szczególny wzmacniane. Prawidłowa pozycja zagwarantuje nam utrzymanie odpowiedniej sylwetki i jednocześnie sprawi, że napięte zostaną także mięśnie brzucha, pleców i barków. Jest to również niezbędne, aby utrzymać równowagę.

Korzyści dla całego ciała

W wiele korzyści płynących z uprawiania konkretnego sportu trudno jest uwierzyć na słowo. Doceniamy je dopiero w momencie, kiedy sami się o nich przekonamy. Jazda konna oddziałuje stymulująca na układ trawienny, oddechowy i krążeniowy. Powinny o niej pomyśleć osoby z nadciśnieniem tętniczym i słabą wydolnością serca.

Szczupła sylwetka

Skoro jazda konna rozciąga, rozluźnia i wzmacnia mięśnie człowieka, jak również pomaga w pracy nad prawidłową postawą, nie trzeba nikogo przekonywać, że jest sportem, który wspiera modelowanie szczupłej sylwetki. Osoba ważąca 70 kg podczas godzinnej jazdy konnej spala prawie 300 kalorii.

Jazda konna to mnóstwo korzyści dla naszych mięśni, układu oddechowego i krążeniowego, a także sylwetki. Nigdy nie jest za późno, aby zasiąść w siodle i spróbować tego niezwykłego sportu. Naukę proponuje m.in. starymlynstrzeszyn.pl, gdzie mamy okazję skorzystać z lekcji jazdy konnej, jak też wziąć udział w licznych rajdach. Dla tych, którzy chcą tu zagościć na dłużej przygotowano komfortowe pokoje i smaczne posiłki.

5/5 - (1 vote)
Reklama ubrania medyczne