„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się popsujesz…” pisał Jan Kochanowski niemalże pięćset lat temu.
Ta maksyma jest ciągle aktualna, jednakże dziś rozwój technologiczny i postęp w dziedzinie medycyny znacznie poprawiają komfort życia osób chorych, cierpiących i rekonwalescentów, ale także wielu zdrowych osób, które zwyczajnie borykają się z codziennymi dolegliwościami, wynikającymi ze zmęczenia, przepracowania czy zaniedbywania aktywności fizycznej.
O własnych siłach
Choroba lub niepełnosprawność ruchowa w czasach współczesnych Kochanowskiemu skazywały bardzo często pacjentów na leżenie w łóżku i uzależniały od bliskich. Obecnie sytuacja osób chorych, niepełnosprawnych i odczuwających różne dolegliwości znacznie się poprawiła, a ma to niewątpliwie związek z popularyzacją zabiegów i ćwiczeń rehabilitacyjnych w leczeniu i przywracaniu sprawności fizycznej oraz ze znacznie łatwiejszym dostępem do wysokiej klasy sprzętu rehabilitacyjnego. Taki stan rzeczy w wielu przypadkach czyni życie pacjentów znośniejszym, ponieważ dysfunkcje nie ograniczają już ich tak bardzo, a odpowiednio dobrana terapia i sprzęt pozwalają im na samodzielność oraz zdecydowanie poprawiają jakość życia.
W zasięgu ręki
Dobrodziejstwem XXI wieku jest to, że o tę jakość życia każdy dziś może zadbać indywidualnie. Oczywiście trzeba pamiętać, aby wszelkie decyzje i działania prozdrowotne podejmować w uzgodnieniu z lekarzem. Także on powinien zdecydować o doborze i przebiegu terapii oraz wskazać, jaki sprzęt rehabilitacyjny może pomóc w powrocie do formy. Pacjenci są jednak w tej komfortowej sytuacji, że dostępność tego sprzętu jest dziś ogromna, a sklep medyczny znajduje się w każdym większym mieście.
W trosce o lepszą formę
Ponieważ każdy z nas marzy o zdrowiu i jak najlepszej formie przez długie lata, nie obawiajmy się mówić o swoich dysfunkcjach i dolegliwościach, a tym bardziej nie wstrzymujmy się przed skorzystaniem ze sprzętu, który może usprawnić nasze funkcjonowanie i ułatwić życie.
Nawet zwyczajna piłka rehabilitacyjna i wykonywane przy jej użyciu ćwiczenia mogą okazać się cudownym antidotum na schorzenia kręgosłupa i związane z nimi dolegliwości! Z kolei ergonomiczne, miękkie i wygodne poduszki ortopedyczne stosowane w domu lub w aucie złagodzą bóle szyi, pozwolą odpocząć kręgosłupowi, uprzyjemniając dzięki temu podróż i zwiększając komfort snu. Dlaczego więc z nich nie skorzystać?
Medycyna ma służyć człowiekowi, z tą myślą projektuje się także sprzęt rehabilitacyjny począwszy od wózków inwalidzkich, a na wkładkach ortopedycznych kończąc.