CentrumEduMed Medycyna Silikonowe artykuły medyczne – silikonowy cewnik zewnętrzny
Silikonowe artykuły medyczne – silikonowy cewnik zewnętrzny
0

Silikonowe artykuły medyczne – silikonowy cewnik zewnętrzny

0

Silikonowy cewnik zewnętrzny to nowoczesne rozwiązanie technologiczne wychodzące naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mężczyzn borykających się z problemem nietrzymania moczu. Różne są jego przyczyny, nie musi być ono jednak już więcej przeszkodą w prowadzeniu nawet aktywnego trybu życia. Dyskrecja i komfort użytkowania silikonowego cewnika zewnętrznego biją na głowę alternatywy takie jak pieluchomajtki czy wkładki urologiczne.

Specjalne właściwości

Użycie silikonu pozwala wyeliminować szereg niedogodności związanych z nietrzymaniem moczu – a także z użyciem innych metod radzenia sobie z tym problemem. Jest to materiał hipoalergiczny, umożliwiający skórze oddychanie. Cewnik z niego wykonany nie powoduje więc podrażnień, uczuleń ani odparzeń, jak to czasem ma miejsce w przypadku pieluchomajtek czy chociażby cewnika Foleya. – Elastyczność silikonu pozwala na idealne dopasowanie się do anatomii ciała i przyleganie do skóry, co gwarantuje ochronę przed zabrudzeniem, jako że cewnik nie spada ani nie przecieka – dodaje przedstawiciel produkującej m.in. takie właśnie cewniki firmy Larkis.

Silikonowe cewniki zewnętrzne występują w dwóch wersjach i kilku rozmiarach, co pozwala indywidualnie dobrać odpowiedni model dla każdego pacjenta. Jedna z wersji zakłada użycie dodatkowo paseczka ze specjalnym klejem między cewnikiem a skórą, druga zaś – przyleganie cewnika bezpośrednio do skóry. Warto nadmienić, że ów klej, zawierając hydrokoloid, dodatkowo zapobiega gromadzeniu się wilgoci przy skórze.

Użytkowanie

Sam cewnik przypomina nieco prezerwatywę zakończoną drenem. Jego mocowanie na prąciu jest tak łatwe, że nie stanowi kłopotu nawet dla osób z częściowym porażeniem kończyn górnych. Konieczność codziennej wymiany nie stanowi więc większego problemu, korzyści z zastosowania tego rozwiązania są zaś ogromne. Konstrukcja zapewniająca swobodę i mobilność w dowolnej pozycji pozwala spacerować, prowadzić samochód, a nawet jeździć na rowerze bez jakichkolwiek ograniczeń, które może powodować problem nietrzymania moczu.

Na rynku dostępne są zestawy zawierające silikonowy cewnik zewnętrzny oraz worek do zbiórki moczu, jak również samodzielne cewniki, które łączą się z workami różnego typu. Te ostatnie podłącza się do wspomnianego drenu i umieszcza w preferowanym przez pacjenta miejscu na ciele – najczęściej w okolicach łydki. Istnieje możliwość uzyskania refundacji na taki cewnik lub zestaw ze strony NFZ.

5/5 - (1 vote)
Reklama ubrania medyczne