CentrumEduMed Uroda Nieestetyczne zmiany skórne na twarzy i ciele. Usuń je przy pomocy nowoczesnego lasera CO2!
Nieestetyczne zmiany skórne na twarzy i ciele. Usuń je przy pomocy nowoczesnego lasera CO2!
0

Nieestetyczne zmiany skórne na twarzy i ciele. Usuń je przy pomocy nowoczesnego lasera CO2!

0

Kurzajki, brodawki, blizny, włókniaki, znamiona i przebarwienia – to zmiany skórne, z którymi zmaga się duża ilość ludzi na całym świecie. Trzeba jednak przyznać, że jest to duży problem nie tylko natury dermatologicznej, ale przede wszystkim estetycznej – kurzajki na dłoniach, brązowe przebarwienia na twarzy czy widoczne blizny na ciele, zdecydowanie wpływają na pogorszenie naszego wizerunku, a przy tym powodują duży dyskomfort psychiczny. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ze zmianami skórnymi jesteśmy w stanie skutecznie walczyć. Współczesne techniki dermatologii laserowej pozwalają pozbyć się zmian przy pomocy lasera CO2 w szybki i prosty sposób!

Tradycyjne metody walki ze zmianami skórnymi a medycyna estetyczna

Stosowanie aptecznych maści na przebarwienia, usuwanie blizn metodą chirurgiczną czy zamrażanie kurzajek ciekłym azotem – to tradycyjne, a jeszcze do niedawna jedyne, metody walki z różnymi zmianami oraz chorobami skóry. Choć są one równie skuteczne w swoim działaniu, co nowoczesne terapie laserowe, to charakteryzują się większą inwazyjnością, wymagają długiego czasu leczenia, wiążą się z pewnym bólem, a przy tym mogą pozostawić na skórze widoczne blizny czy ślady po szwach. W porównaniu z tradycyjnymi metodami, laserowe leczenie tych różnych niedoskonałości na skórze, pozwoli nam szybciej uporać się z brodawkami, kurzajkami czy znamionami, zminimalizować ból i dyskomfort.

Laser frakcyjny CO2 – w czym tkwi jego skuteczność?

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie wykorzystywane najczęściej w leczeniu różnych chorób skóry oraz zmian o podłożu dermatologicznym. Laser CO2 pozwala na skuteczne i nieinwazyjne usunięcie zmian skórnych w szybkim czasie, nie pozostawiając przy tym widocznych blizn. Wyjątkowość tego urządzenia tkwi przede wszystkim w tym, że działa on bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsca, minimalizując w ten sposób ryzyko uszkodzenia otaczających je tkanek.

Jak działa laser CO2?

Działanie lasera CO2, mówiąc najprościej, polega na odparowywaniu zmiany skórnej przy pomocy wiązki światła laserowego. Tryb pracy oraz intensywność działania lasera zależy przede wszystkim od rodzaju oraz wielkości usuwanej zmiany. Światło lasera działa na zmienioną chorobowo skórę w taki sposób, że przy zetknięciu ze zmienioną chorobowo tkanką prowadzi do jej bezkrwawego odparowania, a w jej miejscu powstaje strup o brązowej barwie, który ulega samoistnemu gojeniu.

Czy zabieg laserem CO2 jest bolesny?

Usuwanie zmian skórnych przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 jest właściwie bezbolesne, aczkolwiek pacjenci, którzy wykazują wyjątkową nadwrażliwość na ból, mogą odczuwać pewien dyskomfort podczas zabiegu w postaci delikatnego pieczenia lub mrowienia. Jednak w tym przypadku możliwe jest zastosowanie znieczulenia , które sprawi, że działanie lasera będzie dla pacjenta praktycznie niewyczuwalne – uspokajają specjaliści laseroterapii  z Kliniki Melitus w Warszawie.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Usuwanie zmian skórnych przy pomocy lasera CO2 nie może odbyć się u osób, które posiadają rozrusznik serca, świeżo opaloną skórę czy aktywną opryszczkę. Przeciwwskazaniem jest też przeprowadzony niedawno zabieg złuszczania skóry i depilacji, a także laseroterapii w okresie ostatnich 2-4 tygodni. Przed usuwaniem zmian skórnych warto wybrać się na konsultację do wybranego gabinetu dermatologii i medycyny estetycznej, podczas której lekarz przedstawi wszelkie przeciwwskazania i ewentualnie zaproponuje alternatywny sposób leczenia.

5/5 - (1 vote)
Reklama ubrania medyczne