CentrumEduMed Medycyna Prywatna czy publiczna – jak przedstawia się służba zdrowia?
Prywatna czy publiczna – jak przedstawia się służba zdrowia?

Prywatna czy publiczna – jak przedstawia się służba zdrowia?

0

Służba zdrowia to dziedzina bardzo kontrowersyjna. Wzbudza mieszane odczucia, jest również tematem licznych sporów.

Rozchodzi się o jakość oferowanych usług, ich dostępność oraz przede wszystkim czas oczekiwania. Okazuje się, że problem jest bardziej złożony.

Kiedy czas nagli…

Największym przeciwnikiem pacjenta ze schorzeniami jest upływający czas. Długie kolejki do specjalistów nie pozwalają na odpowiednie leczenie. W efekcie problem nie tylko nie znika, ale również rozrasta się. Jeżeli zatem specjalista faktycznie musi zadziałać szybko (np. kardiolog, onkolog, neurolog), korzystajmy z dostępnych nam opcji. Nawet jeśli oznaczają prywatną służbę zdrowia oraz płatne konsultacje.

Istnieje jednak cały szereg wizyt, które w żaden sposób nas nie naglą. Wtedy nie warto wydawać dodatkowych pieniędzy. Kolejki owszem, są spore, ale na pewno możemy spokojnie poczekać. W większości wypadków publiczne wizyty nie odbiegają od tych płatnych pod względem jakości. To często powielany mit.

Praca daje dodatkowe możliwości

Dobrą firmę charakteryzuje atmosfera oraz zarobki. Okazuje się, że niekiedy ważny staje się również tzw. pakiet dodatkowy (socjalny). Ubezpieczenie zdrowotne w prywatnej firmie to benefit wydawany przez nielicznych pracodawców. Jeżeli jednak mamy taką możliwość, skrzętnie z niej korzystajmy.

Przychodnia medyczna prywatna to spory komfort psychiczny oraz odpowiednie podejście do pacjenta. W niektórych krajach za granicą, nie istnieje stricte publiczna służba zdrowia. Czy jest w nich lepiej? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Każdy na pewno będzie miał określoną opinie na ten temat.

Badania prewencyjne

Największym źródłem naszych zdrowotnych problemów są zaniedbania. Wcześnie wykrytą chorobę możemy zwalczyć w tzw. zarodku. Powinniśmy dążyć przede wszystkim do nieustannej kontroli naszego zdrowia. Profilaktycznie wykonane usg płuc nie jest niczym kontrowersyjnym. Badajmy również ciśnienie, pamiętajmy o największym zagrożeniu jakim jest w dzisiejszych czasach nowotwór.

Chociaż medycyna poczyniła znaczne postępy, zdrowie mamy nadal tylko jedno. Niektórych zmian w organizmie nie jesteśmy w stanie cofnąć. Dlatego też tak ważne są okresowe badania, wykluczające poważne problemy. Nie bójmy się nich.

5/5 - (1 vote)
Reklama ubrania medyczne